Juniorski SP u atletici: Atletičarka Kvarnera Autotransa Sara Kolak osvojila broncu u bacanju koplja

Petak, 25. srpnja 2014. 16:29 Napisao/la  SC

Kolak je do trećeg mjesta stigla u finalu s hicem iz druge serije od 55,74 metara. Zlato je osvojila Ruskinja Ekaterina Starygina sa 56,85 metara

Sara Kolak, članica riječkog Atletskog kluba Kvarner Autotransa, osvojila je brončanu medalju u bacanju koplja na Svjetskom juniorskom atletskom prvenstvu što se održava u Eugenu. Kolak je do trećeg mjesta stigla u finalu s hicem iz druge serije od 55,74 metara. Zlato je osvojila Ruskinja Ekaterina Starygina sa 56,85 metara, a srebro Šveđanka Sofi Flink sa 56,70 metara.

Inače, atletičarka Kvarner Autotransa finale je izborila devetim mjestom u kvalifikacijma i hicem od 51,88 metara.

U finalu je nastupio i Martin Marković u bacanju kugle od 6 kilograma koji se u jutarnjim kvalifikacijama kao sedmi plasirao u finale s hicem od 19,14 metara. U popodnevnom finalu bacao je još bolje i osvojio šesto mjesto s osobnim rekordom od 19,57 metara. Svjetski junirski prvak postao je Poljak Konrad Bukowiecki s najboljim rezultatom sezone u svijetu 22,06 metara. U kvalifikacijama bacanja kugle nastupio je i Demir Kolarević i s hicem od 17,35 metara osvojio 20. mjesto.