EP u skokovima u vodu: Francesco Porco i Christina Wassen novi juniorski prvaci

Srijeda, 29. lipnja 2016. 20:24 Napisao/la  SC

Hrvoje Brezovac (KSV Trešnjevka)  u finalu osvojio 11. mjesto (402.25)

Nakon drugog dana Europskog juniorskog prvenstva u skokovima u vodu poznati su europski prvaci u dvjema disciplinama.

U koknureciji dječaka grupe A (rođeni od 1998. do 2000.) u skokovima s daske visine jednog metra slavio je Talijan Francesco Porco s 477.05 bodova, dok je kod djevojaka (grupa A) najljepši skok s tornja izvela Christina Wassen s 410.05 bodova.

Djevojke su u ovoj disciplini mogle same birati s koje će visine skakati, odnosno s pet, sedam i pol ili 10 metara.

Srebrnu medalju oko vrata kroz pet finalnih serija zaslužio je Jonathan Suckow iz Švicarske (473.50) dok je trećeplasirani bio Nijemac Lou Massenberg s osvojenih 466.30 bodova.

Dodajmo i da se u finale kroz jutarnje kvalifikacije u konkurenciji od čak 31 natjecatelja plasirao i hrvatski predstavnik Hrvoje Brezovac (KSV Trešnjevka) koji je u finalu osvojio 11. mjesto (402.25).

Njegov klupski kolega Juraj Melša zbog jedne veće pogreške nije uspio ući u finale, na kraju je zauzeo 19. poziciju.

Viceprvakinja Europe u konkurenciji 12 djevojaka iz 10 različitih zemalja postala je Shaince Lobb iz Velike Britanije s rezultatom 396.50, dok je brončanu medalju kroz četiri finalne serije osvojila Ruskinja Anna Chuinyshena s 371.10 bodova.

I drugog dana bazen za skokove u vodu s pripadajućim tribinama privukao je veliki broj znatiželjnika koji su uživali u jedinstvenom ambijentu.

Gledati atraktivne skokove u vodu s pogledom na prekrasno more i Učku u pozadini, privilegija je koja vas neće koštati baš ništa.

Besplatan ulaz uz mnoštvo atraktivnih figura koje natjecateljice i natjecatelji izvode tijekom skoka recept su za odličnu zabavu na bazenima Kantrida i u danima koji slijede.