EP: Hrvatska reprezentacija izborila finale u kombinaciji drugog dana juniorskog prvenstva

Četvrtak, 23. lipnja 2016. 22:15 Napisao/la  SC

Jako smo zadovoljni plasmanom. Finale imamo, to je bio i cilj. Djevojke su odlično izvele rutinu, kaže izbornica Ana Dapčić

Hrvatska reprezentacija izborila je jedno finale na Europskom juniorskom prvenstvu u sinkroniziranom plivanju.

Drugi dan prvenstva koje se na Bazenima Kantrida održava od 22. do 26. lipnja bio je rezerviran za kvalifikacije u disciplinama solo i kombinirana rutina, a hrvatske su plivačice u kombinaciji zauzele 12. mjesto, posljednje koje ih vodi u finale ove nedjelje.

Od 21 sola koji je nastupio u jutarnjem dijelu programa najbolja je bila Ruskinja Veronika Kalinina s 88,6667 bodova, dok je na drugom mjestu uz bod i pol zaostatka (ukupno 87,1667) završila Urajinka Yelyzaveta Yakhno.

Treće mjesto pripalo je Španjolki Irene Toledano s 86,2333 boda. Ostale zemlje u prvih dvanaest sola su redom: Italija, Grčka, Francuska, Bjelorusija, Švicarska, Velika Britanija, Lihtenštajn, Turska i Nizozemska.

Hrvatska reprezentativka Tea Mustač zauzela je 18. mjesto sa 70,2667 bodova.

Popodne su na rasporedu bile slobodne kombinacije, a publika je unatoč teškoj atmosferi na bazenu entuzijastično bodrila svoje favorite. Ponovno su najbolje bile Ruskinje s 89,8000 bodova, slijedile su ih Ukrajinke s 87,7333, dok se na trećem mjestu našla Španjolska koja je osvojila 85,8333 boda.

Hrvatska kombinacija u sastavu Tea Mustać, Antonia Ivić, Magdalena Radovčić, Jana Tokić, Nera Frajlić, Dora Šćuric, Lara Cibenečki, Petra Juranović, Iva Matanović i Petra Mladenić (rezerve: Lara Buhin i Nikolina Micek) zauzela je pretposljednje mjesto sa 71,6000 bodova prestigavši Češku i tako osiguravši nastup u finalu.

- Jako smo zadovoljni plasmanom. Finale imamo, to je bio i cilj. Djevojke su odlično izvele rutinu. Nadamo se da ćemo u nedjelju pobijediti i Njemačku koja nas je prestigla za 0,3 boda, a plivačice “pucaju” čak i na Austriju, kazala je izbornica Ana Dapčić.

U petak je na rasporedu tehnički dio natjecanja manje atraktivan za publiku, figure, a 12 najboljih u svim disciplinama moći će se pogledati ovog vikenda.