1. LIGA NOGOMETAŠICA

Rijeka JP na korak do naslova viceprvakinja

Ponedjeljak, 06. svibnja 2013. 09:36 Napisao/la  SC

Utakmica 18. kola: Rijeka Jack Pot - Agram 2:1 (Juko 68', Cicijelj 79'/Glavač 2')

Prva HNLŽ, 18. kolo

RIJEKA JACK POT - AGRAM 2:1

Igralište NK Rječina. Suci: Rajko (Tinjan). Pomoćnici: Manojlović (Vrsar), Čavarović (Buje)

Strijelkinje: 0:1 Glavač (2'), 1:1 Juko (68'), 2:1 Cicijelj (79').

Žuti kartoni: Glavač (Agram)

RIJEKA JACK POT: Karnjus, Horvat, Klarić, Cicijelj, Juko, Jurić,  (od 90' Bretnar), Morožin (od 46' Sudan), Čop, Valušek (od 88' Konestabo), Stipančević, Turkanović

AGRAM: Lekić, Bukač (od 85' Čuljak), P. Ćurić, A.Ćurić, Matuzić, Petravić, Glavač, Martić, Čudina, Conjar, Gaiser.

{jb_blackbox-right}Rezultati: Rijeka Jack Pot - Agram 2:1, Osijek- Viktorija 13:0;  Dinamo Maksimir - Marjan 7:0; Pregrada slobodna.
Poredak: Osijek 42, Rijeka Jack Pot 31, Agram 26, Dinamo Maksimir 21, Pregrada 19, Marjan 6, Viktorija 3 boda{/jb_blackbox-right}Vrlo rano vodstvo ekipe Agrama malo je poljuljalo Riječanke na samom otvaranju utakmice. Već u 2. minuti susreta odbijenu loptu iz slobodnog udarca Glavač je spretno pospremila iza leđa domaće vratarke Karnjus. No šok je trajao tek neko vrijeme, a onda su Riječanke krenule u lov na izjednačenje. Igralo se borbeno i kvalitetno na obje polovice terena, i uistinu se moglo vidjeti zašto se ove dvije ekipe na tablici stalno izmjenjuju na drugom i trećem mjestu. No unatoč navalama na gol gostujuće vratarke Lekić, koja je ubilježila nekoliko odličnih intervencija, na odmor se otišlo vodstvom gošći.

U drugom poluvremenu Jack Pot je preuzeo inicijativu u igri, no napadale su i probijale i Zagrepčanke. Ipak činilo se da Riječanke strpljivo pletu mrežu gotovo sigurne da će, nakon niza stativa, vratnica, te intervencija gostujuće vratarke biti nagrađene pogotkom.

To se i dogodilo u 68. minuti susreta kada je Dušanka Juko iz slobodnog udarca sa preko trideset metara loptu poslala preko živog zida u gornji lijevi kut nemoćne Lekić. Majstorjie, koja je Riječankama donijela izjednačenje, ne bi se posramili ni nogometaši puno jačih natjecanja.

Iako je neriješen rezultat odgovarao Riječankama da i nakon ovog susreta s direktnim rivalkama za drugo mjesto ostanu na dva boda prednosti, one tu ne staju i ponovno istim stilom, strpljivo, sada već prepoznatljivom igrom od noge do noge, uz odličnu komunikaciju na terenu, pritišću Agram na njihvu polovicu.

I konačno u 79. minuti nakon kornera i gotovo fliperskog odbijanja lopte u petercu Agrama, Cicijelj spretno gura loptu iza leđa Antonije Lekić i to je konačnih 2:1. Bez obzira na vodstvo, na činjenicu da su uspjele preokrenuti rezultat, te da je tek desetak minuta do kraja susreta, nogometašice Jack Pota se nisu povukle nego i dalje traže pogodak. Do trećeg pogotka nije došlo, no do tri boda jest. Nakon susreta koji je, unatoč važnosti za obje ekipe protekao u borbenom tonu, ne može se ne istaknuti činjenica da su obje ekipe odigrale izuzetno fer i korektnu utakmicu uz samo jednu opomenu.

Ovom pobjedom Rijeka Jack Pot tri kola prije kraja odvojio se od Agrama na pet bodova razlike. Obzirom da je Agram slijedeće kolo slobodan, Riječanke bi pobjedom na gostovanju kod Viktorije naredne nedjelje, dva kola prije kraja osigurale poziciju viceprvakinja.