ISBO Speedminton Croatian Open 2013: Samo Lipušček i Jasmina Keber osvojili Zamet

Četvrtak, 27. lipnja 2013. 15:09 Napisao/la  SC

U Centru Zamet održani  turniri u speed badmintonu i badmintonu

U Centru Zamet održana su dva međunarodna turnira; jedan u speed badmintonu, a drugi u badmintonu. ISBO Speedminton Croatian Open 2013 službeni je naziv međunarodnog speed badminton turnira, koji je pod pokroviteljstvom ISBO-a (International Speed badminton Organization) i Hrvatskog Speed Badminton saveza održan u dvorani na Zametu.

Više od 90 igrača iz 7 zemalja natjecalo se u 13 kategorija. U najprestižnijoj Open kategoriji pobjedu je odnio Slovenac Samo Lipušček, 5. igrač svijeta koji je u finalu svladao predstavnika Slovačke Andreja Ostrihona u 2 seta. Najbolji hrvatski predstavnik u Open kategoriji bio je Dasen Jardas iz SBK Sušak, koji je zauzeo 5. mjesto.

U ženskoj Open kategoriji pobjedu i 1000 bodova za svjetsku rang listu osvojila je Slovenka Jasmina Keber, 1. igračica svijeta i aktualna svjetska prvakinja. Jasmina je u finalu savladala Barboru Syc Krivanovu sa 2:0. Najbolja hrvatska predstavnica u ovoje je kategoriji bila Lara Dujmić iz SBK Sušak koja je osvojila 5. mjesto.

Od ostalih hrvatskih predstavnika valja izdvojiti pobjede Ivora Ilića, Renea Kopuna, Tee Grofelnik, Franke Škrobo u kategorijama U18M, U12M, U18F i U12F.

Tradicionalni parski badminton turnir održao se također u Centru Zamet. Turnir je okupio 42 igrača iz 4 zemlje, koji su se natjecali u tri kategorije; muški parovi, ženski parovi i mješoviti parovi. U kategoriji muških parova pobjedu su u dramatičnom finalu u 3 seta izborili domaći dečki Dasen Jardas i Ivor Ilić, koji su pobijedili slovenski par Jančevski – Gotal. Najbolji u konkurenciji ženskih parova bio je par Ilić – Matanović,  dok su u kategoriji mješovitih parova pobjedu izborili Dasen Jardas i Lara Dujmić.