EP U KARATEU

Ema Sgardelli srebrna u kategoriji mlađih seniorki

Nedjelja, 05. veljače 2023. 17:17 Napisao/la  B. K.

Mlada Riječanka osvojila treću medalja u nizu na velikim natjecanjima, prošle godine osvojila  europsko srebro i svjetsku broncu

Ema Sgardelli na postolju prva slijeva

Ema Sgardelli osvojila je srebro na Europskom prvenstvu za kadete, juniore i mlađe seniore u karateu koje se održalo u Larnaci na Cipru.

Članica Karate kluba Champion iz Rijeke kategoriji mlađih seniorki do 50 kg. izgubila je u finalu od Francuskinje Assme Chariff 4:2.

Nakon što je bila slobodna u prvom kolu, u drugom je pobijedila predstavnicu Azerbajdžana 4:0.

U 3. kolu bila je bolja od Slovakinje 7:1, da bi u polufinalu briljantnom izvedbom pobijedila odličnu Španjolku 5:1.

Ovo je još jedan u nizu fantastičnih rezultata za mladu Riječanku, kojoj je ovo treća medalja u nizu.

Prošle godine osvojila je europsko srebro i svjetsku broncu.