Boćarice Pašca Rijeka treće u Kupu prvaka, boćari Trio Buzeta zaustavljeni u polufinalu

Nedjelja, 03. lipnja 2012. 19:29 Napisao/la  Valentina Prokić

Boćari Trio Buzeta izgubili su od B.R.B. Ivree 7:15, a boćarice Pašca Rijeka izgubile su od Krima 4:14

Boćari aktualnog hrvatskog prvaka Trio Buzeta nisu se uspjeli plasirati u finale Kupa prvaka koje se igra u talijanskom Chieriu. Na završnom turniru četiri momčadi, Buzećani su poraženi u polufinalu od talijanskog B.R.B. Ivree 15:7. U drugom polufinalnom dvoboju francuski St.Vulbas je svladao drugog talijanskog predstavnika Pontese 13:9. Prvaci Europe postali su Talijani, svladavši Ivreu 8:6.

U finale ženskog Kupa prvakinja nisu se uspjele plasirati niti boćarice Pašca Rijeka. U Ljubljani na završnom turniru poražene su u polufinalu od domaćeg Krima 14:4, a istim rezultatom je St.Vulbas nadigrao Buttrio. Paščanke su osvojile treće mjesto, igrale su neriješeno sa Buttriom 8:8, ali su imale bolji skor u krugu, preciznom i brzinskom izbijanju. Pobjednice Kupa prvakinja su Francuskinje koje su pobjedile Krim 9:7.

Kup prvaka

POLUFINALE

B.R.B IVREA - TRIO BUZET 15:7

Štafetno izbijanje (1:1): Ferrero, Roggero - Marčelja, Petrič 56/61:56/60

Precizno izbijanje (2:2): Grosso - Marčelja 22:10, Deregibus - Santoro 18:24

Bližanje i izbijanje u krug (2:2): C. Ballabene - Kozjek 25:29, E. Bruzzone - Novak 25:21

Brzinsko izbijanje (4:0): Ferrero - Šircelj 45/47:42/49, Roggero - Petrič 46/50:41/48

Trojka (0:2):Ferrero, P. Ballabene, E. Bruzzone - Santoro, Petrič, Sirotić 4:8

Par (4:0): Risso, Pautassi - Šircelj,Guštin 10:4, Deregibus, Grosso, - Novak, Marčelja 8:4

Pojedinačno (2:0): C. Ballabene - Kozjek 9:5

Kup prvakinja

POLUFINALE

KRIM – PAŠAC RIJEKA 12:4

Par (4:0):Borčnik,Vorih - Grgić (Velčić), Žeželić 13:7, Vorih, Sodec - Žeželić, Ivić 13:4

Pojedinačno (2:2): Novak - Martinaš 8:13, Soroscy - Stipančić 13:2

Bližanje i izbijanje u krug (2:2): Sodec - Stipančić 21:15, Vidmar - Martinaš 21:25

Precizno izbijanje (2:0): Sodec - Martinaš 14:13

Brzinsko izbijanje (2:2): Novak - Stipančić 36/44:22/35

Za treće mjesto

PAŠAC RIJEKA - BUTTRIO 8:8

Par (2:2): Velčić, Stipanović - V.Venturini, Busiz (Innocente) 13:4, Stipančić, Ivić - Cisterna, Ludvik 1:13

Pojedinačno (2:2): Martinaš - C.Venturini 13:9, Žeželić - Zurini 5:13

Bližanje i izbijanje u krug (2:2): Žeželić - Ludvik 22:26, Martinaš - C.Venturini 22:17

Precizno izbijanje (2:0): Martinaš - C.Venturini 19:7

Brzinsko izbijanje (0:2): Stipančić - V.Venturini 24/37:27/40