PRVA NL

Grubor debitirao porazom, Orijent nastavio negativan niz

Subota, 04. studenog 2023. 16:02 Napisao/la  Igor Vranić

Vratar Orijenta na kraju je u novom porazu postao daleko najbolji igrač domaće momčadi

Andrija Bubnjar i Luis Ibanez

Prva NL - 13. kolo

ORIJENT - JARUN 0:1

Igralište na Krimeji. Gledatelja 500

Sudac: Renato Lacić (Split) 6,5

Strijelac: 0:1 Alghoul (4)

Žuti kartoni: Agić, Bubnjar (Orijent), Abramović, Pranjić (Jarun)

ORIJENT: Mohorović 6,5, Švrljuga 5, Agić 5,5, Putnik 5,5, Bodetić 5, Mohorovičić 5 (85 Zrilić -), Črnko 5,5, Gajzler 5 (73 Simčić -), Bubnjar 5,5, Monjac 5,5, Faal 5 (73 Mršić -)

JARUN: Savatović 7, Abramović 6,5, Smoljo 6,5, Dajčer 6,5, Ibanez 6 (87 Bićanić -), Babić 6, Kukavica 6 (79 Stipić -), Pranjić 6, Alghoul 6,5 (87 Mateković -), Tadić 6 (64 Domančić -) Bilobrk 6,5 (87 Stanić -)

Slobodan Grubor debitirao je na klupi Orijenta porazom, Jarun je ostvario pobjedu na Krimeji čime se nastavila negativna serija riječke momčadi.

Putnik se prvi put ove sezone pojavio na mjestu stopera, Grubor nije mogao računati na trojicu središnjih braniča (Mulac, Tadejević, Milanović) prema vokaciji.

Črnko je prvi put igrao povučeno u sredini zajedno s Mohorovičićem, Gajzler je igrao iza isturenog Faala, Bubnjar i Monjac bili su na bokovims.

Ostavili su gosti u formaciji sa središnjim rombom puno bolji dojam u prvom dijelu utakmice.

U napadu predvođeni bivšim napadačem Rijeke i Dinama Josipom Tadićem, bivšim napadačem Opatije Bornom Bilobrkom i ponajboljim gostujućim igračem Halidom Alghoulom, igrali su brzi i okomiti nogomet koji je već nakon pet minuta pokazao koliko je učinkovit.

U 2. minuti Bilobrk je pobjegao desnom stranom, ubacio prizemno, Tadić je propustio loptu Alghoulu, koji je na 8 metara ostao sam ispred vratara Orijenta.

Mohorović je mahinalno rukom skrenuo loptu i obranio zicer!

U 4. minuti Kukavica je prošao lijevom stranom kaznenog prostora, ubacio prizemno, Alghoul je opet ušao iz pozadine i loptu iz blizine poslao u mrežu - 0:1.

Tako dvije izgledne prilike više se nisu dogodile do odmora iako je na objema stranama bilo (polu)prilika.

Rani pogodak uvjetovao je bojažljivi i suzdržani pristup domaćih igrača, šokantnim početkom utakmice nastavio se šokantni početak sezone.

Uslijedilo je dvadesetak minuta izrazite dominacije gostujuće momčadi u posjedu lopte, lakoćom su igrači u plavim dresovima dobivali duele.

Visoko se postavila momčad Jaruna, što je domaćinu otvaralo mogućnost da nešto pokuša napraviti kroz brze izlaske.

Bubnjar (11) je prvi zaprijetio Savatoviću, u 14. minuti Faal na drugoj vratnici nije dobro zahvatio loptu glavom nakon ubačaja iz kuta, bila je to ponajbolja prilika Orijenta do odmora.

Kako je vrijeme prolazilo igrači Orijenta bivali su se hrabriji i agresivniji, zadnjih petnaestak minuta uravnotežio se odnos u duel-igri, pa je utakmica ušla u fazu obostranog nastojanja da se postigne pogodak.

U 21. minuti Bubnjar je na drugoj vratnici zakasnio na Monjčev ubačaj slijeva, pokušaji Faala (25) iz blizine i Monjca (28) s distance izgledali su opasnije isto kao Kukavičin (24) udarac glavom.

Promijenio se pristup igrača Orijenta u nastavku, iz svlačionice je izašla goropadnija momčad u crvenim dresovima.

Visoko je stala momčad Orijenta, agresivno je prisilila goste da se zbiju oko svom kaznenog prostora, petnaestak minuta gosti nisu mogli organizirano izaći, ali domaćini od toga nisu imali velike koristi.

Mogli su do pogotka jedino slučajno kao u 60. minuti, kada je Savatović pravodobno uspio dohvatiti odbijenu loptu u gužvi ispred sebe.

Nakon petnaestak minuta momčad Jaruna opet je došla do zraka i prostora za manevar u završnici, ali nije bila izravno opasna kao u prvom dijelu, Alghoul i Tadić kao da su ostali u svlačionici.

U 73. minuti Grubor je izvadio iz igre obojicu nezamjetnih središnjih napadača, Orijent je do kraja utakmice napadao s četvoricom bočnih napadača, Bubnjar i Monjac ušli su formacijski u sredinu.

Ništa konkretno time Orijent nije dobio u napadu, nemaju objektivno za čime žaliti domaći igrači, nisu stvorili ni jednu izglednu priliku kroz posjed lopte u drugom dijelu.

U 89. minuti Mršić je glavom skrenuo loptu nakon ubačaja iz prekida, Savatović je bio pravodoban.

Daleko su izgledniju priliku imali gosti u 85. minuti, kada je Mohorović u duelu bio brži od Alghoula, koji ni iz drugoga pokušaja nije bio precizan.

Mohorović se u 83. minuti morao dobro protegnuti nakon Dajčerova udarca iskosa zdesna, vratar Orijenta na kraju je postao daleko najbolji igrač domaće momčadi.