PRVA NL

Šibenik pobijedio Orijent u zadnjoj utakmici 25. kola

Nedjelja, 07. travnja 2024. 16:58 Napisao/la  SC

Šibenski igrači lakoćom su dobivali obrambene duele i disciplinirano zatvarali (među)prostore, Orijent tijekom cijele utakmice nije stvorio izglednu priliku

Prva NL - 25. kolo

ŠIBENIK - ORIJENT 1:0

Stadion na Šubićevcu. Gledatelja: 350

Sudac: Patrik Pavlešić (Duga Resa)

Strijelac: 0:1 Božić (35)

Žuti kartoni: Dujmović, Roca (Šibenik)

ŠIBENIK: Đaković, Punčec, Perić, Dujmović, Kolega (88 Pavičić), Marijanović (57 Roca), Pozo, Cvijanović, Božić (78 Torres), Majić (89 Gačić), Delić (57 Toshevski)

ORIJENT: Mohorović, Milanović, Bagadur, Putnik (69 Mulac), Švrljuga, Galešić (77 Smirnov), Muminović, Braut, Bubnjar (88 Zrilić), Črnko (46 Faal), Gajzler

Šibenik je pobijedio Orijent u zadnjoj utakmici 25. kola, Ivan Božić bio je strijelac jedinog pogotka u utakmici tijekom koje je šibenska momčad zasluženo ostvarila pobjedu praktično iz jedne (polu)prilike!

Obojica trenera počeli su utakmicu u sličnom rasporedu s trojicom stopera, u riječkom rosteru nije bilo nekoliko bitnih igrača (Tadejević, Monjac, Valjan).

Visoko se postavila riječka mommčad na početku utakmice, Orijent je iskazao namjeru nadigravati se s najupješnijom momčadi lige u nastavku sezone, Šibenik je prije utakmice protiv Orijenta ostvario šest pobjeda i remi.

Malo je toga u šibenskoj igri u prvih pola sata slutilo tako dobru formu ove godine, dominirali su Šibenčani u posjedu lopte (65% do odmora), ali su u završnici opasnije izgledali samo u 3. minuti, kada je Božić zakasnio na Kolegin ubačaj zdesna.

Božićev slobodnjak (10) bio je jedini izravni udarac prema vratima Orijenta prije pogotka, Mohorović je rutinski reagirao.

U 35. minuti Šibeničani su postignuli pogodak na postavljenu riječku obranu: Marijanović je ubacio zdesna, iako je lopta dugo putovala Milanović nije stigao zatvoriti Božića, napadač Šibenika u dvojbenoj poziciji dočekao je loptu škaricama i efektno u padu poslao loptu u mrežu s 8 metara - 1:0.

Tehnička majstorija!

Nakon pogotka šibenska je momčad dignula intezitet igre, momčad Orijenta zadnjih desetak minuta provela je stisnuta u zadnjoj trećini, ali ni jedna kvalitetna lopta više nije stigla do šibenskih napadača.

Nije glavni forte ove šibenske momčadi napad nego obrana!

Orijent je u igri prema naprijed do odmora bio potpuno nemoćan, gosti praktično nisu ušli u kazneni prostor domaćina, Galešićev (28) udarac s 25 metara bio je jedina riječka prijetnja, Đaković se morao baciti da bi skrenuo loptu van igrališta.

U drugom dijelu Šibenik je počeo igrati opreznije, domaća momčad rizik je svela na minimun, nije više izlazila visoko što je momčadi Orijenta omogućilo da pokuša nešto učiniti kroz pas-igru na postavljenu šibensku obranu.

Orijent je u drugom dijelu nešto više dominirao kroz posjed lopte zbog odluke trenera Marija Carevića, koji je odustao od nadigravanja u nastavku utakmice, trener Šibenika očito je svjestan kako se njegova momčad kvalitetno brani na čelu s bivšim stoperom Rijeke Renatom Punčecom.

Nema ova momčad Orijenta dovoljno kvalitetnog igrača koji bi stvorio višak u igri jedan na jedan protiv najbolje obrane lige, koja je ove godine primila samo jedan pogodak.

Ništa nije promijenio ulazak Faala u riječkom napadu, šibenski igrači lakoćom su dobivali obrambene duele i disciplinirano zatvarali (među)prostore ispred besposlenog Đakovića, Orijent tijekom cijele utakmice nije stvorio  izglednu priliku!

U drugom dijelu nekoliko je puta šibenska momčad sramežljivo kroz okomita otvaranja pokušala ranije riješiti utakmicu, Toshevski i Torres uputili su udarce koji su više popravili statistiku nego što su bili ozbiljna prijetnja za Mohorovića.