PRVA NL

Orijent poražen u nemogućim uvjetima u Borovom Naselju

Subota, 11. studenog 2023. 15:53 Napisao/la  SC

Vukovarci su dominirali po teškom i blatnjavom terenu, koji je više nalikovao kaljuži nego travnjaku na kojem bi se trebala igrati utakmica u drugom hrvatskom nogometnom rangu

Utakmica u Vukovaru odigrala se u nemogućim uvjetima
Utakmica u Vukovaru odigrala se u nemogućim uvjetima Foto: NKVukovar1991/Facebook

Prva liga, 14. kolo

VUKOVAR 1991 – ORIJENT 2:0

Stadion Borovo Naselje. Gledatelja: 250

Sudac: Martin Turčin (Tuhelj)

Strijelci: 1:0 Baltić (10), 2:0 Knoll (52-11 m)

Žuti kartoni: Gonzales, Capitani, Jara (Vukovar 1991), Mulac, Črnko (Orijent)

VUKOVAR 1991: Mandić, Jukić, Baltić, Mustedanagić (71 Jara), Biljan, Knoll (80 Capitani), Gonzales, Aleksić, Roos (46 Radošević), Andačić (87 Karabatić), Tabinas (71 Bungić).

ORIJENT: Mohorović, Švrljuga, Mulac, Agić (86 Zrilić), Mršić, Mohorovičić (74 Črnko), Putnik, Valjan (55 Bubnjar), Gajzler, Monjac (74 Simčić), Faal.

Slobodan Grubor poražen je na svom prvom gostovanju na klupi Orijenta, Riječani su upisali poraz kod momčadi koja se nada promociji u elitni hrvatski nogometni razred.

Momčad Orijenta u Vukovaru je zaigrala u identičnom sastavu kojim su tijekom tijedna protiv Pomorca 1921 izborili plasman u polufinale županijskog kupa.

Baš kao i u toj utakmici Mršić je zaigrao na poziciji lijevog braniča, što je iskusni napadač igrao i u mladoj reprezentaciji, dok se Gajzler iznova našao na poziciji desnog bočnog napadača.

Uz kišu koja je nemilice padala tijekom prvih 45 minuta i po teškom i blatnjavom terenu, koji je više nalikovao kaljuži nego travnjaku na kojem bi se trebala igrati utakmica u drugom hrvatskom nogometnom rangu,  od početka utakmice se nametnuo domaćin, inicijativu su Vukovarci pogotkom okrunili već u 10. minuti, Mustedanagić je ubacio s lijeve strane, a Baltić glavom loptu pospremio u mrežu – 1:0.

Budući da ovakvi uvjeti uvijek više pogoduju onoj momčadi koja se brani, gosti mogu biti zadovoljni što su na odmor otišli s minimalnim zaostatkom

U 49. minuti Mustedanagić je pao u kaznenom prostoru, a sudac Turčin bez razmišljanja je pokazao na bijelu točku, dojam je preoštro s obzirom na uvjete u kojima se utakmica igrala.

Nakon kraćeg naguravanja Knoll je bio siguran izvođač najstrože kazne, Vukovar je u 51. minuti potvrdio sva tri boda.

Najbliže pogotku gosti su bili u 66. minuti, nakon jedne gužve pred domaćim golom Švruljuga je već svladao domaćeg vratara, ali kako u njegovu udarcu nije bilo siline, tako je lopta usporila u blatu taman onoliko koliko je trebalo da je domaći braniče počiste s gol linije.

U nastavku utakmice igralo se onoliko koliko je to dopuštao teren natopljen vodom, ako se ono što se zbivalo u nastavku može nazvati nogometnom igrom.