1. NL: Orijent uspio nadoknaditi dva gola zaostatka s igračem manje, Tomek ipak Dubravi donio pobjedu

Petak, 27. listopada 2023. 17:35 Napisao/la  SC

Momčad s Krimeje je u 44. minuti ostala bez strijelca prvog gola Dominika Mulca koji je zaradio drugi žuti karton

Dominik Mulac u skoku s Kesseom
Dominik Mulac u skoku s Kesseom Foto: NK Dubrava

SuperSport Prva NL, 12. kolo

DUBRAVA – ORIJENT 3:2

Igralište SNC Stjepan Spajić. Gledatelja: 200

Sudac: Antonio Škobić (Osijek).

Strijelci: 1:0 Tomek (23), 2:0 Kesse (29), 2:1 Mulac (33), 2:2 Simčić (68), 3:2 Tomek (75).

Žuti kartoni: Ivanović, Dominić (Dubrava), Fatić, Mršić (Orijent).

Crveni kartoni: Mulac (Orijent) 44 – drugi žuti karton. Pomoćni trener Udović (Orijent) 73 – ulazak u teren i protestiranje

DUBRAVA: Šarkanj, Palić, Tomek, Ivanović (73. Kekez), Kesse (86. Zorica), Bošnjak, Dominić, Juranović, Dobrić (73. Ćavar), Ikenna, Pavlović (46. Petriško).

ORIJENT: Mohorović, Bodetić (79. Mohorovičić), Mulac, Gajzler (46. Zrilić), Bubnjar, Črnko, Simčić, Milanović, Putnik, Agić, Mršić (84. Valjan).

Nogometaši Orijenta poraženi su u gostima kod Dubrave (2.3).

Momčad s Krimeje prikazala je dobru igru i uspjela nadoknaditi dva gola zaostatka, no Tomek je u 75. minuti pogodio za 3:2 i tako se pobrinuo da bodovi ostanu domaćoj momčadi.

Dubrava je dan uoči dvoboja s Orijentom ostala bez trenera Ivana Božića koji je preselio u Vukovar 1991, a do završetka prvog dijela sezone momčad vodi sportski direktor Darko Šantek koji je protiv Orijenta upisao prvu pobjedu.

Orijent je utakmicu otvorio dobro, u petoj minuti Bubnjarev pokušaj glavom obranio je vratar Šarkanj.

Dvije minute kasnije prijete domaćini. Kesse je pucao, lopta se odbila do Ivanovića čiji pokušaj brani vratar Mohorović. U 19. minuti ponovno Orijent prijeti, ali Mršićev udarac zaustavio je domaći vratar.

Igralo se otvoreno s jedne i druge strane, prilike i polu prilike su se redale, no Dubrava je bila ta koja je povela u 23. minuti golom Frana Tomeka nakon kombinacije s Dobrićem.

Na drugi gol domaćih čekalo se tek šest minuta, a ovaj puta je Tomek bio asistent Kesseu koji loptu skreće s prve vratnice u mrežu za 2:0.

No, Orijent se nije predao i već je u 33. minuti Črnko pokušao smanjiti udarcem iz daljine, ali vratar Šarkanj je i to obranio.

U novoj akciji Orijent smanjuje. Bodetić je ubacio, Gajzler je pucao, a vratar Šarkanj odbio loptu no samo do Mulca koji ju glavom posprema u mrežu za 2:1.

No, u 44. minuti Orijent ostaje s igračem manje nakon što je zbog novog prekršaja Dominik Mulac zaradio i drugi žuti karton.

Ipak na odmor se otišlo s 2:1, nakon što je Juranović iz slobodnog udarca s 20 metara pucao malo preko gola.

Nastav je bolje otvorila Dubrava, ali je Orijent u igri čvrsto držao sjajni vratar Mohorović.

Prvo je pokušao Juranović niskim udarcem na prvu vratnicu, ali na vrijeme je reagirao Putnik.

Zatim je Kesse na ubačaj Juranovića pucao glavom pored gola, da bi u 58. minuti Mohorović obranio novi pokušaj razigranog Juranovića.

Pritisak Dubrave popustio je malo te je u 68. minuti Simčić iskoristio grešku Bošnjaka koji je loptu želio izbaciti, ali se ona odbila od Mršića na nogu Simčića koji je to iskoristio i pogodio izjednačenje.

Petriško je u 75. odigrao povratnu za Tomeka koji s 18 metara pogađa bliži kut mreže Orijenta. Vratar Mohorović nije tu ništa mogao učiniti.

Vratar Orijenta je u 80. zaustavio udarac Petriška s desne strane, a potom je u 88. minuti izašao kao pobjednik dvboja jedan na jedan kada se Zorica sam sjurio prema njemu.

Orijent je do izjednačenja mogao u sudačkoj nadoknadi kada je Simčić ubacio s lijeve strane na peterac, ali Bubnjar nije uspio stići do lopte. Bubnjarov novi pokušaj zaustavio je domaći vratar.

Koliko je utakmica bila sadržajna najbolje govore brojke o čak 11 udaraca u okvir vrata Dubrave te samo dva manje Orijenta.