1. NL: Orijent pobijedio Dugopolje, Niko Gajzler odlučio pobjednika, Patrik Mohorović obranio kazneni udarac

Subota, 09. ožujka 2024. 17:49 Napisao/la  SC

Riječani se drugom uzastopnom pobjedom ove godine odvojili od zone ispadanja i stekli dodatno samopouzdanje

Patrik Mohorović (Orijent)

Prva NL - 21. kolo

DUGOPOLJE - ORIJENT 1:2

Stadion Hrvace. Gledatelja 100

Sudac: Tihomir Pejin (Donji Miholjac)

Strijelci: 0:1 Bubnjar (18), 1:1 Zdunić (46), 1:2 Gajlzer (83)

Crveni karton: Tešija (87)

DUGOPLJE: Lukić, Graonić, Vladušić, Zdunić, Šaranić (73 Bagarić), Jukić (90+1 Tokić), Ljubić, Katić, Bašić, Burčul, Tešija

ORIJENT: Mohorović, Braut, Tadejević, Milanović, Smirnov (56 Galešić), Muminović, Valjan (56 Bagadur), Simčić (89 Lazar), Bubnjar, Gajzler, Faal (86 Zrilić)

Nogometaši Orijenta pobijedili su momčad Dugopolja u Hrvacima, drugom uzastopnom pobjedom ove godine odvojili su se od zone ispadanja i stekli dodatno samopouzdanje za nastavak sezone.

Pobjedu su ostvarili bez dvojice standardnih igrača (Švrljuga, Monjac) u utakmici tijekom koje je obrana opet iznijela veliki teret.

U 18. minuti Bubnjar je tipično ušao s boka u sredinu, gurnuo je loptu kroz noge braniču domaćina i desnom nogom pogodio mrežu - 0:1.

Momčad Dugopolja u nastojanju da izjednači najveću priliku nije iskoristila u 45. minuti, kada je Mohorović obranio Tešijin kazneni udarac.

Odmah na početku drugoga dijela utakmice Zdunić je poravnao, kada je primio nasumice upućenu loptu i iz zatvorene pozicije svladao Mohorovića - 1:1.

U nastavku utakmice Orijent je djelovao dovoljno opasno da bude bliže drugom pogotku!

Gajzler (64) je zaprijetio iz slobodnjaka, Bubnjarev (67) udarac obranio je Lukić, Gajzler (70) je loptu poslao kraj gola nakon dodavanja sa Simčićem.

U 84. minuti mladi Gajzler odlučio je pobjednika udarcem slijeva iskosa - 1:2.