PRVA NL

Orijent remizirao u Sesvetama, pogoci postignuti nakon penala

Petak, 06. listopada 2023. 17:09 Napisao/la  SC

Više je Orijent konkretnog napravio zadnjih desetak minuta, kada je ušao Matej Mršić, nego tijekom cijele utakmice

Patrik Mohorović (Orijent)

Prva NL - 9. kolo

SESVETE - ORIJENT 1:1

Igralište u Sesvetama. Gledatelja: 200

Sudac: Renato Lacić (Split)

Stijelci: 1:0 Topić (8-11m), 1:1 Monjac (34)

Žuti kartoni: Šare, Gašparac, Duvnjak (Sesvete), Faal (Orijent)

SESVETE: Žiger, Šare (79 Mamić), Kulenović, Gašparac, Vukasinović, Duvnjak (79 Šuart), Barnabas, Topić, Guja (58 Matić), Sušak (68 Ocvirek), Ljubanović (58 Geljić)

ORIJENT: Mohorović, Švrljuga, Milanović, Agić, Bodetić, Mohorovičić, Putnik (78 Lazar), Bubnjar, Monjac (78 Mršić), Gajzler (88 Valjan), Faal (63 Simčić)

Sesvete i Orijent podijelili su bodove u prvoj utakmici 9. kola odigranoj u Sesvetama.

U prvom dijelu momčad Sesveta poduzetnije je igrala prvih pola sata, nakon toga Orijent je bolje izgledao do odlaska na odmor.

Obje su momčadi u razdobljima bolje igre pogotke postignule nakon kaznenih udaraca.

U 8. minuti Barnabas je udario po lopti s 25 metara, lopta je pogodila Milanovića u ruku na ulasku u kazneni prostor, Topić je sigurno izveo kazneni udarac - 1:0.

U 33. minuti Faal je znalački iznudio prekršaj Kulenovića, koji je zakasnio u duelu na lijevoj strani kaznenog prostora.

Monjčev udarac s bijele točke Žiger je odbio točno na glavu napadača Orijenta, koji je loptu poslao u mrežu - 1:1.

Obje su momčadi u razdobljima bolje igre stvorile po jednu izglednu priliku.

U 20. minuti Duvnjak je iskosa zdesna uputio udarac, Mohorović je odbio loptu točno natrčalom Guji, koji je s 8 metara loptu iz voleja ne baš snažno poslao prema vratima, Mohorović je uspio drugi put skrenuti loptu.

U 29. minuti Bodetić je točno ubacio loptu slijeva, Bubnjar u duelu nije dobro zahvatio loptu glavom na 7 metara od vratiju.

Većim dijelom drugoga poluvremena momčad Sestveta uživala je blagodati većeg posjeda lopte, zgusnuli su se gosti u niskom bloku i relativno lako branili prilaze Mohoroviću, koji je nekoliko domaćih pokušaja s distance rutinski obranio.

U 52. minuti domaćini su uzalud tražili kazneni udarac nakon duela Bodetića i Šarea na desnoj strani kaznenog prostora, sudac je odmahnuo rukom, srećom za Orijent u Prvoj NL ne koristi se VAR.

U 72. minuti Sesvete su stvorile jedinu priliku u drugom dijelu, kada je lopta slijeva stigla do Topića u otvorenoj poziciji na 10 metara od vratiju, Agić je pravodobno ušao u blok.

Više je Orijent konkretnog napravio zadnjih desetak minuta, kada je ušao Mršić, nego tijekom cijele utakmice.

U 86. minuti Mršić je iskazao potencijal standardnog prvoligaškoga napadača iz češkog prvenstva, projurio je desnom stranom kraj trojice domaćih igrača, dotrčao je do korner-linije i vratio loptu u sredinu, na drugoj strani kaznenog prostora pojavio se Mohorovičić, udarac je zapeo u bloku od čak četvorice igrača Sesveta ispred vratnice.

U 87. minuti Simčić je u primanju pobjegao lijevom stranom, lopta mu se odbila previše jako da Žiger ne bi mogao pravodobno istrčati.

U 88. minuti Bodetić je prošao lijevom stranom kaznenog prostora, ubacio je loptu prema drugoj vratnici gdje je Mršić uklizao, lopta je ipak bila predaleko da bi je mogao pravilno zahvatiti.

U sudačkoj nadoknadi Mršić je na lijevoj strani ljevicom "zarolao" Gašparca u mjestu, otvorio se za udarac desnom nogom s 10 metara, Žiger je dobro zatvorio bliži kut.