PRVA NL

Orijent nastavio u Sesvetama pozitivan niz rezultata

Petak, 22. ožujka 2024. 17:44 Napisao/la  SC

Nakon petnaestak minuta drugoga dijela na utakmici se pojavio važan akter u crnom dresu, jedino je sudac mogao zaustaviti razigranog Niku Gajzlera

Patrik Mohorović (Orijent)

Prva NL - 23. kolo

SESVETE - ORIJENT 2:2

ŠRC Sesvete. Gledatelja 250

Sudac: Oliver Romić (Osijek)

Strijelci: 1:0 Topić (3), 1:1 Mamić (4-ag), 1:2 Tadejević (57-11m), 2:2 Čuljak (72)

Žuti kartoni: Banovac, Kulenović, Duvnjak (Sesvete)

SEVETE: Žiger, Mamić, Kulenović, Braun, Vukasović (89 Kovačić), Duvnjak, Petrak (61 Perić), Topić, Čuljak (77 Regetaš), Sušak (61 Matić), Ljubanović (61 Banovec)

ORIJENT: Mohorović, Milanović, Bagadur, Tadejević, Švrljuga, Valjan, Galešić, Braut, Bubnjar, Gajzler, Faal (80 Monjac)

Nogometaši Orijenta nastavili su pozitivan niz rezultata ove godine, osvojivši bod u Sesvetama tijekom utakmice u kojoj u središnjem bloku nisu izgledali tako pouzdano da bi dva pogotka bila dovoljna za nešto više od boda.

U 3. minuti domaća je momčad točnim izmjenama loptom stvorila višak tamo gdje je postavljena riječka obrana trebala biti najčvršća, Topić je ostao sam u otvorenoj poziciji za udarac na rubu kaznenog prostora, precizno je s 15 metara loptu poslao u kut - 1:0.

Minutu kasnije Bubnjar je u tranziciji prošao desnom stranom, ušao je u kazneni prostor, zaobišao Kulenovića i loptu uputio u peterac, Mamić je nespretno loptu skrenuo u mrežu - 1:1.

Euforični početak brzo se pretvorio u tipičnu natjecateljsku utakmicu tijekom koje je riječka momčad s trojicom stopera očekivano prepustila posjed domaćinu (62%) i pokušavala igrati na kontre.

U 12. minuti Čuljak je bio u sličnoj poziciji kao strijelac Topić, Mohorović je obranio udarac napadača domaćina, bila je to jedina domaća prijetnja tijekom prvoga poluvremena.

Nije ni Orijent bio izravno opasan u izlascima iz niskoga bloka iako se gostujućim igračima nudilo dosta slobodnog (među)prostora, posebice kada su se napadu priključivali visoko podignuti bočni igrači (Švrljuga, Braut).

Na početku drugoga dijela riječka se momčad nametnula okomitom pas-igrom.

Počeli su gosti opasno ulaziti u završnicu, posebice po lijevoj strani gdje se Braut više pojavljivao kao vezni nego bočni igrač čime je dodatno otvarao slobodni prostor na boku za vrlo raspoloženog Gajzlera, koji je lakoćom stvarao višak u igri jedan na jedan.

U 54. minuti Gajzler je u čvrstom statičnom duelu otresao s leđa Duvnjaka na lijevoj strani, ušao je Gajzler prema kaznenom prostoru, Duvnjak ga je stigao i srušio s leđa na ulasku u kazneni prostor, sudac je pokazao na bijelu točku.

Tadejević je realizirao kazneni udarac, Žiger je zamalo ostao kratak - 1:2.

Vodeći pogodak omogućio je Orijentu da počne igrati onako kao što najčešće igra ove godine, kada se brzo otvara u izlascima iz zadnje trećine.

Nakon petnaestak minuta na utakmici se pojavio važan akter u crnom dresu, jedino je sudac mogao zaustaviti razigranog Gajzlera.

U 60. minuti Duvnjak je na središtu igrališta namjerno s leđa srušio Gajzlera, koji bi sam krenuo prema Žigeru da nije zaustavljen.

Sudac je vrlo zanimljivo prosudio da Duvnjak nije skrivio prekršaj nad igračem u izglednoj prilici za pogodak, pa je dobio žuti karton.

U 63. minuti Kulenović je trebao dobiti izravni crveni karton zbog brutalnog starta na Gajzleru, stoper Sesveta otvorenim džonom udario je po potkoljenici napadača Orijenta, koji ga je tako "zarolao" da loptu nije ni vidio.

Sudac je vrlo zanimljivo prosudio da Kulenović treba dobiti žuti karton.

Dovoljno je znati brojati do jedanaest da bi se stekao točan uvid koliko sudačke odluke utječu na igru, Sesvete su od 63. minute mogle igrati s devetoricom igrača da sudac nije vrlo zanimljivo (pro)sudio!

Nakon što je domaći trener promijenio trojicu igrača podignula je domaća momčad fizički prtisak, u 72. minuti Orijent je primio pogodak nakon prekida.

Nakon ubačaja iz kuta Perić iz okreta slijeva loptu poslao prema vratima, lopta se odbila od Bagadura idealno za Čuljka, koji je iz blizine poslao loptu u mrežu - 2:2.

Nije više Orijent igrao dovoljno poduzetno da bi mogao osvojiti više od boda, kako je vrijeme prolazilo rastao je pritisak Sesveta.

Na kraju Riječani moraju biti zadovoljni da su ostali neporaženi, domaćini nisu iskoristili dvije izgledne prilike u sudačkoj nadoknadi.

U 92. minuti Banovec je sa 17 metara iz voleja loptu poslao u gornji lijevi kut, Mohorović je atraktivno poletio zrakom i skrenuo loptu.

U 93. minuti lopta se u gužvi odbila do Kulenovića, koji je s 12 metara po sredini udario po lopti koju je Bagadur skrenuo izvan igrališta.