PRVA NL

Orijent opravdao ulogu favorita protiv Kustošije

Petak, 05. svibnja 2023. 18:04 Napisao/la  SC

Nogometaši Orijenta ostvarili su četvrtu pobjedu u posljednjih pet susreta, Riječani su nakon Kustošije ostali u utrci za trećim mjestom

Slavlje nogometaša Orijenta
Slavlje nogometaša Orijenta Foto: Screenshot

Prva NL, 29. kolo

ORIJENT – KUSTOŠIJA 2:0

Stadion na Krimeji.

Sudac:  Ante Terzić (Split)

Strijelci: 1:0 Braut (60'), 2:0 Dukađin (90+3)

Žuti kartoni: Tonon, Oreč (Kustošija)

ORIJENT: Zadro, Braut, Črnko (90 Kočević), Faal (63 Dukađin), Ibishi (46 Zrilić), Mohorovičić (63 Milanović), Mulac, Putnik (72 Fatić), Švrljuga, Tadejević, Travaglia.

KUSTOŠIJA: Jerolimov, Babić, Dujmović, Faye, Grgić, Ivanković, Klančir (84 Vujnović), Kozina (72 Oreč), Šaronja (46 Geljić), Smoljo, Tonon (60 Nikpalj).

Igrala se 60. minuta, Filip Zrilić s lijeve strane lijepo ubacio loptu u kazneni prostor, Filip Braut sve je lijepo ispratio, u pravo vrijeme došao na ubačaj i glavom svladao vratara Jerolimova – 1:0.

Točku na „i“ utakmice stavio je Dino Dukađin u trećoj minuti sudačke nadoknade vremena, Neriman Kočević se također na lijevoj strani izborio za jednu dugu loptu, u visokom je luku poslao pred domaća vrata, a Dino Dukađin samo je glavom pospremio u mrežu – 2:0.

Nogometaši Orijenta na Krimeji su se vratili na pobjednički kolosjek ostavši u utrci za trećim mjestom, nogometaši Kustošije su trećim porazom za redom ostali u teškoj situaciji, Samir Toplak će sa svojom momčadi bodove spasa morati potražiti na nekom drugojm travnjaku.

Domaća momčad tako je rutinski došla do pobjede, igrali su oprezno i za razliku od svojih suparnika iskoristili svoje prigode.

Puno su bolji dojam ostavili u drugom dijelu, naročito nakon Brautovog pogotka, kako je vrijeme odmicalo tako je popuštao i gostujući pritisak, očito su kopnile i snaga i samopouzdanje.

Do vodećeg pogotka domaćih nogometaša, zagrebačka je momčad imala više od igre, nakon deset uvodnih minuta u kojima se ništa značajno nije događalo, gosti su propustili nekoliko izglednih prigoda, poput one Grgića u 15. minuti, kada je neometan s ruba kaznenog prostora tukao pored vrata, ili one Šaronje u 25. minuti, njegov udarac glavom također je otišao tik uz vratnicu.

U 39. minuti svoj udarac okušao je i Ivanković, ali Zadro je još ljepšom obranom spriječio pogodak, domaći vratar na vrhuncu zadatka bio je i u 68. minuti, Dujmović je lijepo proigrao Geljića, koji iz neposredne blizine nije uspio prevariti Zadru.

No, najbolju prigodu na utakmici ipak su propustili domaći nogometaši, Filip Braut, prvo ime susreta, izdržao je jedan duel sa Smoljom, prošao ga po desnoj strani i pucao, Jerolimov je taj udarac obranio, a nakon što se lopta odbila u polje Faal je zatresao vratnicu.