Orijent izbjegnuo poraz od Tekstilca pogotkom Karla Valjana u 93. minuti

Subota, 27. siječnja 2024. 17:27 Napisao/la  SC

Momčad Orijenta koja je igrala prvo poluvrijeme izgledala puno suzdržanije od momčadi Orijenta u drugom dijelu utakmice

Zagrijavanje u Umagu

Nogometaši Orijenta odigrali su u subotu neodlučeno (1:1) pripremnu utakmicu protiv Tekstilca iz Odžaka, četvrtoplasiranog srpskog drugoligaša koji se nalazi na pripremama u Umagu.

Orijent je izbjegnuo poraz Valjanovim pogotkom u 93. minuti na kraju utakmice odigrane u Umagu u kojoj se čak četiri puta tresao okvir vratiju momčadi iz zapadne Vojvodine.

U petak je Orijent na Krimeji odigrao utakmicu bez pogodaka protiv slovenskog drugoligaša Primorja Ajdovščina u utakmici tijekom koje se dvaput tresao okvir gostiju, nemaju igrači Orijenta baš sreće u pripremnom razdoblju.

Tekstilac je prije utakmice protiv Orijenta odigrao dvije utakmice u Umagu, pobijedio je (2:1) Fehervar i izgubio (1:4) od Rogaške.

Što se tiče sadržaja utakmice, za razliku od utakmice protiv Primorja u petak, u subotu je momčad Orijenta koja je igrala prvo poluvrijeme izgledala puno suzdržanije od momčadi koju je trener Slobodan Grubor koristio u drugom dijelu utakmice.

U 18. minuti Faal je glavom loptu poslao u okvir vratiju nakon Švrljugina ubačaja, u 36. minuti Đurić je doveo Tekstilac u vodstvo.

U 43. minuti Luković je dobio izravni crveni karton zbog prekršaja nad Simčićem, trener Orijenta dozvolio je gostujućem treneru da uvede jedanaestoga igrača kako momčad Orijenta ne bi izgubila puni podražaj.

U 58. minuti Zrilić je zatresao okvir vratiju, Monjac je u 75. minuti prečku, isto je učinio Simčić u 90. minuti.

U utakmicama protiv Primorja i Tekstilca u rosteru zbog ozljeda nije bilo Mulca, Gajzlera i Fatića.

ORIJENT: Margan, Švrljuga, Korošec, Tadejević, Smirnov, Muminović, Galešić, Črnko, Monjac, Simčić, Faal. Još su igrali: Todorović, Zuliani, Milanović, Putnik, Bodetić, Lazar, Bubnjar, Zrilić, Valjan, Sušanj

TEKSTILAC ODŽACI: Drinčić, Luković, Marjanović, Kodžić, Avram, Popović, Đurić, Vasić, Zekić, Sredojević, Davidović. Još su igrali: Brac, Zličić, Dimković, Stanković, Paljević, Stojanović, Rajković, Jovanović, Kudić, Stevanović, Ostojić, Čordašić, Stajković