Orijent doživio drugi uzastopni domaći poraz, zapanjuje lakoća kojom riječka momčad prima pogotke ove sezone

Nedjelja, 15. listopada 2023. 17:14 Napisao/la  SC

Orijent je puno bolje igrao u prvom poluvremenu, kada je djelovao konkretno u igri na postavljenu obranu gostiju

Faal zapeo u blatu

Prva NL - 10. kolo

ORIJENT - DUGOPOLJE 1:2

Igralište Krimeja. Gledatelja 100

Sudac: Domagoj Kurtović (Osijek)

Strijelci: 0:1 Zdunić (39), 1:1 Bubnjar (45+1), 1:2 Peričić (79-11m)

Žuti kartoni: Mulac (Orijent), Peričić, Ljubičić (Dugopolje)

ORIJENT: Mohorović, Švrljuga, Agić, Mulac, Bodetić, Mohorovičić (70 Lazar), Putnik (83 Valjan), Gajzler, Simčić (83 Zrilić), Bubnjar, Faal (70 Mršić)

DUGOPOLJE: Lukić, Jelačić, Ljubičić, Peričić, Brekalo, Tešija, Burčul, Jukić (71 Bradarić), Rodić (70 Bagarić), Šaranić (81 Katić), Zdunić (85 Smodlaka)

Nogometaši Orijenta doživjeli drugi uzastopni domaći poraz, nakon Cibalije bodove s Krimeje odnijelo je Dugopolje nakon utakmice odigrane u uvjetima koji ne priliče ozbiljnom nogometu.

Jaka bura i kiša stvorili su zimske uvjete (fotografija ispod)  i bitno su odredili uvjete igre, posebice u nastavku utakmice kada je teren postao blatnjav.

Momčad Dugopolja očekivano je stajala u niskom bloku iz kojega je izlazila u brze tranzicije koje su u prvom dijelu djelovale nešto opasnije kada je loptu imao Šaranić, ali gosti do odmora nisu stvorili ni jednu izglednu priliku uključujući situaciju iz koje su postignuli pogodak.

Najopasniji su bili kada je Šaranić (14) izravno nakon ubačaja iz kuta loptu uz pomoć bure poslao na gredu.

Orijent je puno bolje igrao u prvom poluvremenu, kada je djelovao konkretno u igri na postavljenu obranu gostiju iako je najbolju priliku stvorio, kada je Ljubčić pogriješio u 43. minuti: oteli su domaćini loptu koja je brzo stigla do Faala, mladi napadač utrčao je u kazneni prostor po sredini, vratar Lukić dobro je reagirao.

U 30. minuti Faal je također mogao postati sttijelac, priliku su mu priredila dvojica raspoloženih mladića Rijeka u dresovima Orijenta: Simčić je precizno na lijevoj strani kaznenog prostora pogodio Gajzlera, koji je iz prve loptu gurnuo prema Faalu, stasiti Gambijac pokušao je u padu u ravni prve vratnice atraktivno pogoditi mrežu.

Faal (21) i Bubnjar (33) bili su u izglednim pozicijama za udarce bez efekta.

Što se tiče pogodaka, zapanjuje lakoća kojom Orijent prima pogotke ove sezone, oba su se dogodila većom zaslugom domaćih braniča nego gostujućih napadača.

U 39. minuti Rodić je ubacio slijeva desnom nogom s poludistance na postavljenu domaću obranu u kaznenom prostoru, Mulac je pogrešno procijenio let lopte, Zdunić nije morao ni skočiti iza njegovih leđa da bi glavom s 8 metara loptu poslao u lijevi Mohorovićev kut - 0:1.

U sudačkoj nadoknadi Gajzler se na lijevoj strani kaznenog prostora oslobodio Ljubičića, odigrao prizemno prema Bubnjaru, koji se pojavio na prvoj vratnici i skrenuo loptu u mrežu - 1:1.

Prema viđenom u prvom poluvremenu, najmanje što je Orijent zaslužio bio je neodlučeni rezultat.

Nije su u drugom dijelu promijenio način igre, ali su gosti dvaput konkretno djelovali u tranzicijama.

Već u 47. minuti Zdunić se odjednom pojavio na desnoj strani kaznenog prostora ispred Mohorovića, vratar Orijenta dobro je zatvorio prilaze u situaciji jedan na jedan.

Nastojanja visoko postavljene momčadi Orijenta da stvori slobodan prostor između gusto položenih igrača gostujuće momčadi umalo su kažnjena u 60. minuti.

Šaranić je pravodobno okomito odigrao sa svoje polovice, Zdunić je pobjegao po sredini stoperima Orijenta, Mohorović je istrčao do ruba kaznenog prostora i ostao u raskoraku, kada je napadač Dugopolja u očitom pokušaju da prebaci vratara, loptu na kraju praktično dodao vrataru Orijenta.

Bile su to dvije najbolje prilike gostiju u drugom dijelu utakmice tijekom kojega je Orijent neuspješno pokušavao probiti obrambeni zid ispred vratara Lukića, koji je dvaput morao ozbiljno intervenirati nakon Gajzlerovih udaraca.

Prvo (60) iz prekida, a onda (62) zdesna na ulasku u kazneni prostor.

Unatoč stalnom pritisku, posebice zadnjih petnaestak minuta, ne bi Orijent imao za čime žaliti u drugom poluvremenu da Mulac u 96. minuti nije imao veliku priliku izjednačiti rezultat!

Ubacio je Bodetić okomito loptu po sredini u kazneni prostor, Ljubičić kao da je zaspao, Mulac je primio loptu nogom i istrčao pred Lukića, vratar Dugopolja uspio je tijelom zaustaviti loptu koju je Mulac poslao prema vratima.

Dugopolje je drugi pogodak postignulo nakon nesmotrene reakcije mladoga Agića, koji je u 78. minuti na rubu kaznenog prostora umjesto po lopti nehotice udario po Ljubičiću kojega nije ni vidio dok je pratio let lopte.

Sudac je pokazao na bijelu točku s koje je Peričić pogodio za pobjedu!