Orijent pobijedio Cibaliju u zadnjoj utakmici na Krimeji

Subota, 26. studenog 2022. 14:56 Napisao/la  SC

Strijelci: 1:0 Ibiši (34), 2:0 Črnko (47), 2:1 Dogan (64), 3:1 Monjac (78)

Žuti kartoni: Črnko, Tadejević (Orijent), Stanić (Cibalia)

ORIJENT: Zadro, Braut, Jukičić, Tadejević, Travaglia, Putnik, Mohorovičić (62 Fatić), Črnko (85 Ivančić), Dujmović (62 Zrilić), Monjac, Ibiši (70 Dukađin)

CIBALIA: Križanović, Unušić (83 Miljanić), Stanić, Oršolić, Rugašević, Mikolčić (62 Smajić), Diyoke, Mihaljević, Išasegi, Bubnjar, Perić-Komšić (46 Dogan)

Orijent je pobijedio (3:1) Cibaliju i nastavio seriju pozitivnih rezultata pod vodstvom Fausta Budicina.

U prvom dijelu malo su toga igrači obiju momčadi sadržajno pokazali.

Orijent je odmah zauzeo obrambeni gard, prepustili su domaćini loptu gostima kojima su visoka pozicija na ljestvici i ambicije bile uteg oko nogu.

Više se očekivalo od momčadi koja ima naglašenih prvoligaških ambicija, zadnji negativni rezultati očito nisu bili slučajnost.

Momčad Orijenta mirno je kontrolirala (među)prostore ispred zadnje linije, mladi vratar Zadro nije imao konkretnog posla iako su gosti nekoliko puta opasnije ušli u završnicu.

Orijent je nakon dvadesetak minuta počeo organizirano ulaziti u zadnju trećinu, prtisak se ubrzo isplatio...

U 34. minuti Črnko je ubacio iz prekida zdesna, Ibiši je ispred prve vratnice glavom skrenuo loptu koja je okrznula Jukičića i završila let u mreži - 1:0.

Nije se ništa promijenilo u pristupu obiju momčadi nakon pogotka, Orijent je bez poteškoća priveo kraju prvi dio utakmice.

U 47. minuti domaća momčad tečnom izmjenom lopte otvorila je prostor na desnom boku, Braut je precizno ubacio, Črnko je sa 7 metara glavom loptu poslao u mrežu - 2:0.

Pogotkom je počelo puno zanimljivije drugo poluvrijeme.

Dva pogotka zaostatka nagnali su goste da pojačaju pritisak, što se moglo očekivati. Nije se očekivalo da će momčad Orijenta pod pritiskom odustati od igre.

Nakon što Ibiši (57) nije uspio pogoditi prazna vrata i kazniti pogrešno Križanovićevo istrčavanje van kaznenog prostora, povukla se domaća obrana preduboko u svoju trećinu.

U 64. minuti nakon ubačaja zdesna Smajić je na suprotnoj strani kaznenog prostora zahvatio loptu, Dogan je bio brži od Fatića na petercu i iz blizine zatresao mrežu - 2:1.

Počelo je razdoblje igre na jedna vrata, kroz pritisak Cibalia je priredila dvije izgledne prilike (Dogan 67, Stanić 75), u objema je izostao jači i precizniji udarac.

Nakon petnaestak minuta ispuhala se malo gostujuća momčad, što je najbolji igrač na utakmici Emanuel Črnko odmah iskoristio.

Prvo je prošao lijevom stranom dvojicu igrača Cibalije i dotrčao praktično do prve vratnice iskosa, onda je sam sebi zakomplicirao poziciju, pa opet u duelu na rubu kaznenog prostora uspio osvojiti loptu koju je slijeva precizno poslao na drugu stranu peterca, gdje je stajao Monjac.

Imao je Monjac vremena primiriti loptu prije udarca iz zatvorene pozicije, lopta je proletjela kraj Križanovića i završila let u gornjem suprotnom kutu - 3:1.

Odmah su pale tenzije iako gosti nisu odustali!

Pokušali su se gosti vratiti u utakmicu, ali nije više u njihovim naletima bilo toliko jakoga inteziteta da bi stvorili izglednu priliku sve do 93. minute, kada je Miljanić imao šansu ublažiti poraz.