KUP

Grobničan pobijedio Orijent, Dino Curać obranio penal

Utorak, 09. svibnja 2023. 18:48 Napisao/la  KS

Zaiskrilo je na trenutak na terenu i na tribinama, gostujući navijači bunili su se zbog načina na koji je Orijent dobio prigodu poravnati rezultat

Slavlje nogometaša Grobničana
Slavlje nogometaša Grobničana Foto: Kristian Sirotich

Polufinale županijskog kupa

ORIJENT – GROBNIČAN 1:2

Stadion Krimeja. Gledatelja: 300

Sudac: Ivan Šantić (Kastav)

Strijelci: 0:1 Prtenjača (27), 0:2 Bosančić (38), 1:2 Lazar (41)

Žuti kartoni: Ušalj, Prpić (Grobničan)

ORIJENT: Zadro, Braut (71 Simčić), Mulac, Milanović, Zrilić (83 Mohorovičić), Travaglia, Lazar (83 Putnik), Fatić (61 Švrljuga), Monjac, Črnko, Faal (61 Dukađin).

GROBNIČAN: Curać, Ušalj, Golić, Prpić, Rupčić, Ravlija (46 Batarelo), Bosančić, Jurica (73 Valjan), Galešić (46 Franković), Rexhepi (46 Kovačević), Prtenjača (46 Pilčić).

Nogometaši Grobničana i ove će godine igrati u finalu županijskog kupa, u reprizi prošlogodišnjeg finala momčad trenera Predraga Stilinovića na Krimeji je svladala Orijent u dramatičnoj utakmici.

Dino Curać junak je pobjede Grobničana, igrala se peta minuta sudačke nadoknade vremena kada je sudac Šantić pokazao na bijelu točku nakon jednog duela Bosančića i Črnka, Dominik Mulac je stavio loptu na bijelu točku, a sjajni Dino Curać još jednom odličnom reakcijom spriječio rezultatsko poravnanje.

Zaiskrilo je na trenutak na terenu i na tribinama, gostujući navijači bunili su se zbog načina na koji je Orijent dobio prigodu poravnati rezultat, ali strasti su se vrlo brzo primirile, a Grobničani proslavili vrijednu pobjedu u utakmici koja im sigurno nije bila na vrhu prioriteta ovoga tjedna, budući da ih u subotu očekuje važno gostovanje kod Trnja i nastavak dvoboja za očuvanje drugoligaškog statusa.

Iako je Stilinović zbog Trnja dvoboj s Orijentom započeo s kombiniranom momčadi,  na igri gostiju to se nije osjetilo, apsolutno su izdominirali u prvih 45 minuta, zaigrali su opušteno i bez grča, domaći nogometaši sigurno su očekivali bitno lakši posao.

Već u četvrtoj minuti Rupčić je zaprijetio domaćoj momčadi, ali njegov udarac glavom nakon kornera kojega je izveo Jurica, nije imao niti snagu, niti je bio precizan.

U devetoj i desetoj minuti dva puta je udarac okušao Tin Jurica, u 11. minuti gosti su propustili lijepu prigodu za vodstvo, Jurica je povratnom loptom pronašao Galešića, udarac kojega je završio pored gola.

Nogometaši Grobničana puno bolju igru u prvom dijelu okrunili su u 27. minuti, Galešić je lijepo prošao po lijevoj strani, vratio povratnu loptu na vrh kaznenog prostora za Prtenjaču, koji preciznim udarcem pogađa suprotan kut Zadrovih vrata – 0:1.

U 29. minuti udarac je okušao i Franko Bosančić, prizemnu loptu domaći vratar odbio je u korner, ali devet minuta kasnije Zadro je bio nemoćan.

Galešić je još jednom odlično odradio posao, ovog puta na desnoj strani, povratnom loptom pronašao Rexhepija, koji nije uspio uputiti udarac, ali se lopta odbila do natrčalog Bosančića, koji iz blizine posprema loptu u mrežu – 0:2.

Činilo se da je to točka na „i“ prvog dijela, ali onda su se trgnuli domaći nogometaši i utakmici vratili dozu neizvjesnosti.

U 41. minuti Franjo Lazar tukao je s vrha kaznenog prostora, gostujući vratar bio je pokriven buketom igrača i nije na vrijeme mogao uočiti loptu koja se zakoprcala u mreži, bio je to Lazarov prvijenac za Orijent – 1:2

Četiri minute kasnije Curać je izašao pobjednikom iz „oči u oči“ duela s Fatićem, domaći nogometaš izašao je sam pred gostujućeg vratara nakon jedne lijepo odigrane akcije, ali svoju stopostotnu prigodu nije uspio realizirati.

U drugom dijelu mreže su mirovale, što ne znači da je utakmica bila nesadržajna, prigode su se nizale na obje strane, ali Zadro i naročito Dino Curać bili su na visini zadatka.

U 50. minuti tako je  Faal  okušao udarac, Curać je obranio, kao što je u nastavku te akcije odličnom reakcijom spriječio pogodak i nakon Črnkova udarca.

U 71. minuti Dražen Pilčić je iz lijepe pozicije pucao pored gola, u 73. minuti gosti su mogli potvrditi pobjedu, tek što je ušao u igru, Valjan, se našao u stopostotnoj prigodi, Pilčić je spustio jednu loptu, ali je Valjanov udarac fijuknuo preko vratnice.

Minutu kasnije Dino Curać još jednom je dokazao svoju kvalitetu na vratima Grobničana, odličnom reakcijom zaustavio je udarac Zrilića nakon ubačaja Švrljuge.

Posljednju prava prilika za Orijent u nepovrat je otišla u 88. minuti, Mulac je lijepo uposlio Dukađina, koji je je iz neposredne blizine prebacio vrata.

A onda Mulac nije iskoristio kazneni udarac.