PRVA NL

Krimejčani primili šest golova od zadnje momčadi

Nedjelja, 22. listopada 2023. 16:48 Napisao/la  SC

Pitanje pobjednika bilo je riješeno praktički nakon prvih petnaestak minuta utakmice

Fausto Budicin

Prva NL, 11. kolo

CROATIA ZMIJAVCI – ORIJENT 6:2

Igralište Marijan Šuto-Mrma.

Sudac: Toni Dadić (Zagreb)

Strijelci: 1:0 Gudelj (4), 2:0 Šimunić (14), 3:0 A. Šuto (37), 4:0 Gudelj (51), 4:1 Simčić (55), 5:1 Krizmanić (69), 6:1 A. Šuto (70), 6:2 Mršić (71)

Žuti kartoni: M. Šuto, Brkić, Krizmanić (Croatia Zmijavci), Gajzler, Monjac, Faal (Orijent)

CROATIA ZMIJAVCI: Vukman, Klančir (64 Radić), Šalinović, A. Šuto (78 Šabić), Gadže, Gudelj, Šimunić, M. Šuto, Brkić (82 Marić), Krizmanić (78 Kamga), Todorić (82 Perić).

ORIJENT: Mohorović, Bodetić, Mulac, Lazar (68 Valjan), Gajzler (46 Mršić), Bubnjar, Švrljuga (46 Zuliani), Monjac (46 Simčić), Mohorovičić (46 Faal), Putnik, Agić.

Nogometaši Orijenta doživjeli su težak poraz na gostovanju u Zmijavcima, pitanje pobjednika bilo je riješeno praktički nakon prvih petnaestak minuta utakmice, do kraja dvoboja bilo je pitanje samo koliko će puta Patrik Mohorović morati po loptu u mrežu.

Fausto Budicin, trener Orijenta, utakmicu je započeo s tri stopera, vrlo brzo prešao je i na dva stopera, ali niti u jednom trenutku ništa se nije promijenilo na terenu.

Domaća momčad tijekom svih 90 minuta bila je agresivnija, dominantnija, bolja, Riječani mogu biti zadovoljni da se ovaj rezultatski sam po sebi težak poraz, do kraja nije pretvorio u  katastrofu epskih razmjera.

Riječanima je ovo treći poraz u posljednje četiri utakmice, prije nastupa u Zmijavcima,  bili su momčad koja je primila najviše golova u ligi (21), nakon Zmijavaca uvjerljivo su po tom pitanju na ligaškom začelju, Krimejčani primaju u prosjeku 2,4 gola po utakmici.

Usporedbe radi, momčad BSK-a, koji je na ligaškom začelju s osam bodova, u 11 utakmica primila je samo 12 golova, tri puta manje od Orijenta.

Inače, do jučerašnje utakmice na začelju je bila - Croatia Zmijavci!