Subota, 13. svibnja 2023. 19:28 Napisao/la  SC

Druga liga, 30. kolo

CIBALIA – ORIJENT 3:2

Stadion Cibalia. Gledatelja: 300

Sudac: Ante Jurić (Split)

Strijelci: 1:0 Dogan (29), 1:1 Baboucarr (55), 2:1 Mikolčić (75), 3:1 Mihaljević (85), 3:2 Monjac (90+2)

Žuti kartoni: Belančić, Stanić (Cibalia) Baboucarr, Monjac, Zrilić (Orijent)

CIBALIA: Kovačević, Stanić, Jelavić, Bajić (68 Bubnjar), Belančić, Dogan (81 Miljanić), Perić-Komšić (56 Stranput), Unušić, Šarić (56 Diyoke), Mikolčić, Mihaljević.

ORIJENT:  Zadro, Braut (74 Simčić), Mulac, Črnko (86 Fatić), Švrljuga, Baboucarr (80 Dukađin), Monjac, Travaglia, Mohorovičić (80 Zrilić), Putnik (74 Lazar), Tadejević.

Nogometaši Orijenta prekinuli su pozitivan prvenstveni niz, nakon domaćeg poraza u kupu od Grobničana, momčad trenera Fausta Budicina poražena je i na gostovanju u Vinkovcima.

Derbi utakmica 30. kola Druge lige odlučena je u završnici susreta, nakon što su Riječani propustili čitav niz izglednih prigoda, Vinkovčani su osigurali pobjedu.

Nogometaši Orijenta imali su više od igre u prvih 45 minuta, Riječani su nizali napade preko raspoloženog Monjca i iskusnog Švrljuge, imali su veću inicijativu i posjed, ali bolju igru nisu uspjeli okrunuti pogotkom, najbliži su bili kada je tukao Monjac, a domaći vratar Kovačević loptu „izvadio“ iz rašlji.

No, ono što nisu uspjeli iskoristiti Riječani, iskoristili su domaći nogometaši, koji su nakon jednog slobodnog udarca preko Dogana glavom zatresli mrežu vratara Zadre.

Gosti su s odličnom igrom nastavili i početkom nastavka, prvo je u 48. minuti Švrljuga propustio realizirati jednu prigodu, nakon toga je i Baboucarr bio sam pred domaćim vratarom, ali Gambijac se za taj promašaj „jedan na jedan“ s Kovačevićem iskupio u 55. minuti, kada je majstorski nakon kornera pogodio za 1:1.

Odlična utakmica tu nije završila, Riječani su nizali prigode, a domaći nogometaši kažnjavali promašaje, Mikolčić i Mihaljević tako su Vinkovčanima osigurali pobjedu.

Monjac, najbolji igrač dvoboja, u drugoj minuti sudačke nadoknade vremena uspio je ublažiti poraz.