Superliga: Riječanke poražene od Splita nakon što su nadoknadile dva seta minusa

Nedjelja, 14. veljače 2021. 20:05 Napisao/la  SC
Odbojkašice Rijeke CO

Superliga odbojkašica, 15. kolo

SPLIT – RIJEKA CO 3:2 (25:12, 25:18, 23:25, 20:25, 15:10)

Sportski centar Poljud. Bez gledatelja.

Suci: Pihler i Peslać.

SPLIT: A. Čubelić, L. Bečić, Vukasović, Vrban, M.Bečić, I. Čubelić, Tabak, Rašić, Šalinović, Ratkvoić, Burilović, Lijić, Terze (L).

RIJEKA CO: Popić, Volarić (L), Fabris, Koraca, Štiglić, Žarković, Sulić, Gerdević, Juričić, Devčić, Aničić.

Odbojkašicama Rijeke nekako je ove sezone predodređeno da utakmice igraju u pet setova, pa je tako valjda sasvim normlano da su nakon plasmana u finale Kupa Snježane Ušić povezale još jednu sličnu utakmicu, na žalost ne i istog konačnog epiloga.

Riječanke su poražene na gostovanju u Splitu, u utakmici u kojoj im je nekako trebalo vremena da se opuste i pronađu svoju pravu igru.

Oslabljena ekipa trenerice Gordane Tomić, koja je zaigrala bez Ivone Bakarčić, u prvim dvama setovima uopće nije nalikovala na sebe, ali kada su treći set okrenule u svoju korist sve je nekako sjelo na svoje mjesto.

Na žalost, u završnici petog seta je malo popustila koncentracija, nakon što su Riječanke došle na 9:9, djevojke splita su serijom 6:1 odjurile u pobjedu.

Riječankama je za utjehu ostao jedan bod, koji nekako sve više govori u prilog da je ostanak u ligi osiguran.