CHALLENGE KUP ODBOJKAŠICA

Riječanke izbacile Istres i izborile osminu finala

Utorak, 17. siječnja 2012. 20:15 Napisao  Marko Babić

Riječanke su prvo pobijedile 3:1, a zatim u zlatnom setu izbacile Istres.  Bila je to sjajna izvedba izabranica Igora Lovrinova

Uzvratna utakmica šesnaestine finala Challenge kupa odbojkašica: Rijeka - Istres  3:1 (18:25,33:31,25:21, 26:24, zlatni set - 15:13). Dvorana mladosti. Gledatelja: 300. Suci: Cristea (Rumunjska), Bantianidis (Grčka).

RIJEKA: Došen (L), Pilepić, Zdrilić, Popić, Savić, Ćutuk, Magdić, Fabris, Kovačić, Brčić, Sušić.

ISTRES: Dje, Bousquet (L), Vasin, Zdovc, Bašić, Bartula, Desaint, Mikjovska,  Truchetet, Oulmou.

Odbojkašice Rijeke sjajnom igrom plasirale su se u osminu finala Challenge kupa! Riječanke su u uzvratnom susretu šesnaestine finala prvo uzvratile Istresu za poraz uiz prve utakmice  (3:1), a zatim su u zlatnom setu slavile 15:13. Bila je to sjajna izvedba izabranica Igora Lovrinova, zlatni set bio je samo šlag na toru sjajne večeri. Riječanke u osmini finala očekuje bolji iz ogleda Baki iz Bakua i Apollon Limasola.

Kidanje živaca

Bilo je tu svega u odlučujućoj dionici, odličnih napada, pogrešaka, dva briljantna "kuhanja" tehničarke Istresa Ivane Vasin. No, Rijeka je  imala Samantu Fabris koja je prvo donijela vodstvo 10:8, a zatim je sputila loptu za 12:9. Riječanke su imale 13:10, gošće su stigle na 13:12, zatim je "bombom" u napadu prošla Katarina Pilepić (14:12), a drugu meč loptu realizirala je Iva Zdrilić.

Sve je to bila samo kruna jedne fantastične večeri. Prvi set kojega su Riječanke izgubile ionako je bio samo uvod. Druga dionica zato je bila klasično kidanje živaca, Riječanke nisu uspjele iskoristiti vodstvo  6:0, pa i 12:7. Blok po blok, gošće iz Francuske uhvatile su ponovo ritam, a sve se  svelo na igru poen za poen, sve dok gošće nisu prvi puta u drugoj dionici  pobjegle na dva poena prednosti (21:23). Zajednički blok Pilepić i Fabris vratio je  nadu (23:23), ali ubrzo je prošla Mikisovka i donijela Istresu prvu od pet set lopti  koje neće iskoristiti. Zdrilić je spasila set loptu kod 27:28, a gošće su  tražile poen zbog "pecanja". I neizvjesnot je potrajala, sve dok u  svoje ruke, na sreću po Riječanke, nije uzela napadačica Istresa Dragana Bartula i  poslala dvije lopte van granica igrališta za 1:1 u setovima.

"Lakša" treća dionica

Nešto "lakše" Riječanke su u svoju korist riješile treću dionicu, no ni nisu propustile potrgati živce domaćoj publici. Imale su riječke odbojkašice vodstvo 20:17, da bi goste uzvratile serijom 0:3. Fabris je zatim prošla u napadu, Brčić je donijela poen servisom, a onda je Fabris ponovo poentirala za 23:20 i kraj muka. Ali ništa za Riječanke nije išlo lagano, završnica četvrtog seta nudila je Riječankama dvije set lopte (24:22) koje nisu iskoristile. Ipak, poen Zdrilić i zatim Kovačić donijele se Riječankama zlatni set koji se na kraju zaista pokazao zlatnim.