Riječanke se osvetile za poraz koji ih je koštao Final Foura

Četvrtak, 23. veljače 2012. 10:55 Napisao  Marko Babić

Da su na gostovanju u Mađarskoj osvojile tri boda, Riječanke bi u subotu na gostovanju protiv Vukovara eventualnom pobjedom skočile na četvrto mjesto i osigurale Final Four

Interliga odbojkašica: Rijeka - Vasas 3:1 (25:21, 25:14, 23:25, 25:16). Dvorana mladosti. Gledatelja: 100. Suci: Pevc i Markelj (oba Slovenija).

Rijeka: Došen (L), Pilepić 11, Zdrilić 9, Savić, Ćutuk, Magdić 12, Fabris 15, Brčić 5, Sušić 16.

Vasas: Levai (L), Miklai 5, Milovits 4, Fabian 1, Stefanik 1, Takacas, Sandor 22, Nagy 6, Dekany 13, Gubicza 2, Boros 1, Gudmann.

Odbojkašice Rijeke pobijedile su mađarski Vasas i tako barem djelomice isprale gorak okus zbog nedavnog poraza na gostovanju u Mađarskoj koji ih je u konačnici stajalo plasmana na Final Four. Riječanke su u Dvorani mladosti prezentirale solidnu odbojku posebice u drugom setu, a gubitak treće dionice na kraju nije obeshrabrio izabranice Igora Lovrinova.

Žal je tim veći jer da su na gostovanju u Mađarskoj osvojile tri boda, Riječanke bi u subotu na gostovanju protiv Vukovara eventualnom pobjedom skočile na četvrto mjesto i osigurale Final Four. Sada se pobjedom u Vukovaru mogu izjednačiti s četvrtoplasiranom Slavijom, ali će u konačnici imati slabiji set količnik.