Odbojkašice Rijeke CO slavile u derbiju protiv Vukovarki

Subota, 29. siječnja 2022. 21:30 Napisao/la  KS

Andrea Koraca as servisom je zaključila utakmicu, mlada riječka odbojkašica bila je ponajbolja igračica u derbiju 13. kola

Odbojkašice Rijeke CO
Odbojkašice Rijeke CO Foto: Kristian Sirotich

Superliga odbojkašica, 13. kolo

RIJEKA CO – ENNA VUKOVAR 3:1 (17:25, 25:23, 25:18, 25:16)

Dvorana mladosti. Bez gledatelja.

Suci: Ivković, Jukić.

RIJEKA CO: Volarić (L), Štiglić 15, Žarković, Gregorović, Trcol 10, Popić 1, Koraca 21, Brkičić, Mioč 4, Fabris 11, Pavačić, Aničić.

ENNA VUKOVAR: Vrban 7, Pejaković 6, Pavletić 14, Kelava 10, Brocić, Majer 2, Dugandžić (L), Đerić (L), Mcura 3, Munivrana, Lukić 9.

As servisom raspoložene Andree Koraca, ponajbolje odbojkašice na subotnjoj utakmici, odbojkašice Rijeke CO zaključile su derbi 13. kola Superlige protiv Vukovarki, uvjerljivom pobjedom na Trsatu Riječanke su učvrstile svoju poziciju na trećem mjestu.

Umjesto trenera Igora Lovrinova, koji je zbog koronavirusa završio u samoizolaciji, na klupi Riječanki sjedile su Iva Lovrinov Bernobić i Gordana Tomić.

Možda je i ta činjenica utjecala na otvaranje utakmice, domaće djevojke u prvoj su dionici potpuno podbacile u svim elementima pa su Vukovarke vrlo brzo i vrlo jednostavno došle do startne prednosti.

No, u drugom setu Riječanke su ipak dosegnule optimalnu radnu temperaturu, razigrala se Andrea Koraca, proradio je blok pa su se domaće odbojkašice odvojile na 17:11, 19:13, 24:19 i nakon ponešto poteškoća ipak dionicu uspješno privele kraju.

Treći set Vukovarke su otvorile serijom pogrešaka, Riječanke su rano stekle lijepu prednost (6:2), pa se predvođene Koracom odvojile na 14:3, što je bilo sasvim dovoljno da se i ova dionica igre mirno privede kraju.

Riječanke su najbolje odigrale u završnici susreta, prvi dio četvrtog seta prošao je u apsolutno izjednačenoj igri (10:10), a onda su Mara Štiglić i Nikolina Fabris serijom 5:0 primakle svoju ekipu pobjedi (15:10).

Asom Marije Vrban, igračice ponikle u riječkom klubu, Vukovarke su došle na 16:13, ali ništa više od toga.

Tamo gdje je stala Mara Štiglić nastavila je Andrea Koraca i izborena je važna pobjeda.

Izuzev prvog seta trenerski duo Lovrinov-Bernobić/Tomić nema razloga biti nezadovoljan kako su Riječanke odigrale, drugu utakmicu za redom bile su itekako čvrste na bloku (jako dobra utakmica Fabris i Trcol), požrtvovne u polju, s ponešto oscilacija kada je prijem servisa u pitanju.

A kada su Mara Štiglić i Andrea Koraca raspoložene napad Riječankama ionako nije problem.