Kup Snježane Ušić: Riječanke sjajnom predstavom izborile plasman u polufinale

Srijeda, 27. siječnja 2021. 19:24 Napisao/la  SC

OLIMPIK – RIJEKA CO 0:3 (21:25, 13:25, 16:25)

Dvorana SRC Trnsko. Bez gledatelja.

Suci: Horvat, Piščak.

OLIMPIK: Cvetković, Kovač, Petriško (L), Kožinec, Zec, Mikulić, Pavlović, Stanšak, Šola, Jazvić, Grozdanić, Radoš (L), Bilušić, Pavlić.

RIJEKA CO: Bakarčić, Denona (L), Sulić, Volarić (L), Štiglić, Žarković, Gerdević, Juričić, Devčić, Popić, Koraca, Fabris, Aničić.

Odbojkašice Rijeke CO plasirale su se u polufinale Kupa Snježane Ušić, čime su Riječanke i drugu godinu zaredom, unatoč svim negativnim okolnostima, dokazale da ipak pripadaju u sam vrh hrvatske ženske odbojkaške scene.

Istina, ždrijeb je možda i bio malo naklonjeniji riječkoj ženskoj odbojkaškoj mladosti, ali način na koji su izborile plasman u polufinale zaista je impresivan.

Odigrati tako autoritativnu utakmicu na gostujućem terenu, kako su Riječanke odigrale u srijedu u Trnskom protiv domaćih djevojaka, mogu samo kvalitetne ekipe.

Da igraju u odličnoj formi vidjelo se u završnici prošlogodišnjeg dijela sezone, kao i na početku nove natjecateljske godine, koju su manje-više iste djevojke otvorile juniorskom titulom državnih viceprvakinja.

Djevojkama trenera Igora Lovrivnova, kojega su u Trnskom na klupi odmijenile Gordana Tomić i Iva Lovrinov Bernobić, možda je trebalo malo vremena da dohvate radnu temperaturu pa je prvi set imao ponešto rezultatske neizvjesnosti, ali je zato ostatak utakmice bio jednosmjerna ulica u kojoj je do izražaja došao puni potenicijal ove ekipe.

Riječanke su bile dominantne na prijemu, smeču, na servisu, bloku, u obrani, odbojkašice Olimpika jednostavno im ni na koji način nisu mogle parirati.

Uostalom, utakmica je trajala tek nešto malo više od sat vremena, što dovoljno govori koliko su gošće u Trnskom odigrale kvalitetnu utakmicu.

Jedino malo opuštanje zbilo se u završnici prvog seta, kada su Riječanke ispustile vodstvo od 20:17 i dopustile domaćim curama da poravnaju rezultat (20:20).

No, onda je na servis liniju stala Andrea Koraca, dvama asevima i jednim prolazom Mare Štiglić Riječanke su došle do četiri set lopte (24:20) i drugu su pretvorile u startno vodstvo, odnosno u sigurnu pobjedu.