Riječanke doživjele uvjerljivi domaći poraz

Petak, 09. studenog 2012. 19:25 Napisao  Marko Babić

Utakmica 5. kola: Rijeka - Slavia 0:3 (21:25, 12:25, 21:25)

Interliga odbojkašica

RIJEKA - SLAVIA 0:3

Utakmica 5. kola: Rijeka - Slavia 0:3 (21:25, 12:25, 21:25). Gledatelja: 250. Suci: Pevc i Markelj (oba Slovenija).

RIJEKA: Došen (L), Pilepić, Zdrilić 9, Šćulac 8, Savić, Mioč 5, Kalebić, Pešut 11, Magdić, Brčić 4.

SLAVIA: Kuciakova 11, Mitrengova, Salanciova 12, Smatanikova, Košova 14, Snopkova 4, Herelova 3, Pištelakova 1, Golitkova 10, Hinzerellova (L).

Napad poeni: Rijeka 34, Slavia 36.

Blok poeni: Rijeka 5, Slavia 15.

Servis poeni: Rijeka 6, Slavia 4.

Neforsirane pogreške: Rijeka 13, Slavia 5.

Servis pogreške: Rijeka 7, Slavia 4.

Odbojkašice Rijeke doživjele su  prvi poraz u trećem nastupu u Interligi ove sezone. Slavia je bez većih problema odnijela bodove, zapravo teško se sjetiti kada je jedna ekipa tako uvjerljivo slavila protiv Rijeke na Trsatu. U igri domaćina itekako se osjetio izostanak Matee Magdić, a Rijeka u sredini nije uspjela adekvatno pokriti izostanak Sanje Car.

Zamisli uoči utakmice i sve rotacije koje je za vrijeme susreta izveo Igor Lovrinov imale su tek povremeni efekt što nije bilo dovoljno da se ozbiljnije zaprijeti Slaviji. Rijeka je u egalu do kraja ostala jedino u trećem setu.  Gošće su doduše pobjegle na 12:6, ali nakon servisa Pešut Riječanke su stigle na 14:15, a servis Ane Mioč donio je izjednačenje (16:16). Neizvjesnost je potrajala do 19:19, ali napadi Kuciakove i Salanciove označili su kraj priče.

U prvom setu brzo je bilo jasno da će Riječanke teško parirati. Gošće iz Bratislave nisu ponudile nikakvu spektakularnu igru, ali nekoliko pogreška domaćina i nešto sporiji napad otvorilo je odbojkašicama Slavije priliku da stvore pet poena prednosti 6:11. Rijeka se vratila nakon jednog napada i servisa Tee Pešut (11:12). Ipak, nakon lošeg prijema Pešut gošće su na drugu tehničku minutu odmora otišle s prednošću 16:13 što je bilo više nego dovoljno da dionicu mirno privedu kraju.

Drugi set je pak bio priča za sebe, teško se sjetiti kada je jedna ekipa na Trsatu Riječanke ostavila na 12 poena. Blok Slovakinja bio je ubitačan, kod 5:7 gošće su serijom 11:0 pobjegle na 5:18! Tek je Tea Pešut uspjela prekinuti niz, ali zaostatak je bio toliki da je domaćin jedino mogao pokušati što više ublažiti poraz.