Splićani poravnali na 2:2 u finalu doigravanja, Antonio Jordano ubacio 4 poena za Zadar

Srijeda, 02. lipnja 2021. 21:56 Napisao/la  SC
Antonio Jordano

Košarkaši Splita izborili su majstoricu za prvaka, nakon što su u četvrtoj utakmici finala doigravanja na Gripama pobijedili Zadar 81:68 (19:23, 25:14, 18:11, 19:20).

Utakmica je odlučena krajem druge i u trećoj četvrtini, kada su se domaći košarkaši odvojili na 14 poena prednosti (62:48).

Zadrani su platili danak lošoj šuterskoj večeri, momčad koja pogodi samo tri trice iz 18 pokušaja ne može se nadati pobjedi.

Prvo ime u domaćoj momčadi bio je Toni Perković sa 18 poena, Marko Lukoivć dodao je 17 poena (šut za tricu 5-8), Roko Leni Ukić 12 poena.

U zadarskoj momčadi Carter je ubacio 13 poena, Mavra i Onuaku su dodali po 12.

Riječanin Antonio Jordano na parketu je proveo 20 minuta i ostao na četiri poena, niti njegov šuterski učinak nije bio ništa bolji od sinoćnjega zadarskoga prosjeka.

Peta utakmica finala doigravanja igra se u subotu u Zadru.