Hrvatska porazom od Slovenije počela pripreme za nastup na turniru u Splitu

Srijeda, 16. lipnja 2021. 20:48 Napisao/la  Kristian Sirotich

Najmlađim sretnicima Dončićev autogram zasigurno će biti najveća uspomena na utakmicu na Zametu, ni po čemu drugom ne mogu je pamtiti

Hrvatski košarkaši na Zametu
Hrvatski košarkaši na Zametu Foto: Kristian Sirotich

Pripremna košarkaška utakmica

HRVATSKA – SLOVENIJA 58:76 (21:20, 19:26, 18:30)

Dvorana SRC Zamet. Gledatelja: 100.

Suci: Hordov, Hadžić, Terlević.

HRVATSKA: Bilan 11 (5-8), Leni-Ukić 8, Drežnjak 7, Babić 3, Šakić 11 (3-5), Perković, Katić 2, Hezonja 8 (3-4), Marčinković 7 (3-4), Šamanić 10 (2-6), Rogić 9 (2-2), Jordano 3.

SLOVENIJA: Rupnik 13 (4-4), Murić 10, Blažić 20 (2-5), Dimec 7 (1-3), Glas, Rebec 5, Prepelič 14 (5-6), Kosi 3 (1-1), Lapornik 8, Mahkovic, Dargič 11, Macura, Čebašek 3.

Hrvatska košarkaška reprezentacija porazom od Slovenije otvorila je ciklus pripremnih utakmica za nastup na predolimpijskom turniru u Splitu.

Pobjednik je odlučen početkom treće dionice, Slovenija se odvojila na 14 poena prednosti (43:57) iskoristivši sve slabosti u igri hrvatske vrste i utakmicu na Zametu mirno privela kraju.

Slovenija je na Zametu slavila bez pomoći svoje najveće zvijezde,Luka Dončić je doputovao u Rijeku, ali je bio samo savjetodavna podrška sugiračima, a i podijelio je ponešto autograma onim najmlađim sretnicima što su dobili prigodu ući u dvoranu.

Dončićev autogram zasigurno će im biti najveća uspomena na utakmicu na Zametu, ni po čemu drugom ne mogu je pamtiti.

I nije uopće loše da je Dončić bio tek u savjetodavnoj ulozi, svojim sugiračima na terenu ionako nije bio prijeko potreban, Veljko Mršić možda za ovu prvu utakmicu i nije očekivao previše, ali je od pojedinih igrača sigurno očekivao više nego su dali.

Dok je utakmica u prvom dijelu  bila nešto slabijeg intenziteta još je to koliko-toliko i klapalo, a kada su Slovenci u nastavku utakmice podigli nivo svoje igre za jednu razinu više, Mršićeva momčad se nije znala nametnuti.

Veljko Mršić imat će puno posla narednih dana, do početka predolimpijskog turnira ostalo je nešto malo manje od dva tjedna, a orkestar djeluje prilično raštimano.

Prvo ime kod Slovenije bio je Jaka Blažić koji je ubacio 20 poena (šut za tri poena 4-8), Klemen Prepelič je dodao 14, Luka Rupnik 13, a Zoran Dragič 11 poena.

Hrvatske strijelce predvodili su Miro Bilan i Željko Šakić sa po 11 ubačaja.

Tricom Luke Babića, drugom vezanom domaće momčadi, Hrvatska je na isteku pete minute povela 12:8, ali do nekog ozbiljnijeg rezultatskog odvajanja nije došlo uglavnom zahvaljujući nekolicini vezanih napadačkih pogrešaka na obje strane, što nimalo nije čudno budući da je ovo bila prva pripremna utakmica objema momčadima.

Svojevrsnu stvaralačku pauzu prekinuo je Mario Hezonja tricom u sedmoj minuti za 17:12, što je do tada bila najveća domaća prednost.

Iako od samog početka to i nije bila utakmica nekog strašno visokog intenziteta, izabranici Veljka Mršića ipak su pokazivali nešto malo više želje u defanzivnom dijelu, što se nije osjetilo na rezultatu zbog dekoncentracije u napadačkom dijelu.