Premijer liga: Košarkaški DepoLink doživjeli težak poraz na otvaranju sezone

Petak, 29. rujna 2023. 20:40 Napisao/la  SC

Premijer liga - 1. kolo

DINAMO - DEPOLINK ŠKRLJEVO 98:59 (29:7, 26:20, 28:13, 15:19)

Košarkaši DepoLink Škrljeva doživjeli su težak porazu prvoj utakmici nove sezone, Dinamo je nadmoćno osvojio prve bodove, momčad Josipa Sesara na poluvremenu je vodila +22.

Pobjednik se već znao nakon prve četvrtine koju je Dinamo Zagreb dobio rezultatom 29:7. Zeleni su u prvih deset minuta postigli samo sedam koševa i to četiri iz slobodnih bacanja, te jednu tricu koju je ubacio Ivan Gulin.

Kod domaćina Ivan Vučić je postigao osam koševa uz dvije trice, kapetan Hrvoje Garafolić sedam.

I nastavak je donio muke po goste, koji se nisu mogli sastati sa košem, pa Dinamo u 14' ima plus 28 pri rezultatu 38:10.

Kod DepoLink Škrljeva razigrao se Karlo Uljarević, koji je sa dvanaest postignutih koševa uz dvije trice pokušao smanjiti rezultata, ali se na veliki odmor otišlo prednošću zagrebačkih Modrih 55:27. Točku na plus 28 stavio je u posljednjoj sekundi prvog dijela Garafolić koji je pogodio za dva i iskoristio dodatno slobodno bacanje.

Muke po postizanju koševa za Zelene nastavile su se i u trečoj četvrtini u kojoj je Dinamo u 28' imao i +40 pri rezultatu 78:38, da bi nakon koša i dodatnog slobodnog bacanja koje je iskoristio Ivan Vučić, modri otišli na plus 43 (83:40).

Hrvoje Garafolić (17), Ivan Vučić (16) i Filip Kraljević (14) predovidili su domaću momčad, Karlo Uljarević bio je daleko najbolji u momčadi Škrljeva.