Premijer liga: Depolink Škrljevu dramatična završnica protiv Bosca za prekid negativnog niza

Subota, 11. studenog 2023. 19:53 Napisao/la  SC

Premijer liga košarkaša, 8. kolo

BOSCO – DEPOLINK ŠKRLJEVO 88:91 (17:23, 18:17, 33:23, 20:26)

Dvorana Boško Božić Pepsi. Gledatelja: 100

Suci: Vovk, Peić, Grubišić

Košarkaši Depolink Škrljeva prekinuli su negativan niz na gostovanju u Zagrebu, momčad trenera Damira Rajkovića uspjela je ono što im ponešto puta ove sezone nije polazilo za rukom, izgubili su nekoliko dobivenih utakmica, a sada su uspjeli dobiti praktički izgubljenu utakmicu.

Točno 4:33 minute prije kraja domaća momčad imala je deset poena prednosti (79:69), što je više nego solidna zaliha za kraj dvoboja, no gosti serijom 6:0 (četiri poena Šarića i ubačaj Uljarevića) ekspresno hvataju priključak i uvode utakmicu u dramatičnu završnicu, koja je ovoga puta za goste imala sretan kraj.

Tri minute prije kraja Jelenković je izgubio loptu u napadu, Škrljevčani povukli kontru i preko Šarića došli na tri poena zaostatka (79:76).

Na drugoj strani odgovorio je Ivanković lijepim solo prodorom, a 2.27 minuta prije kraja domaća je momčad zaustavila Uljarevića, koji je u ponovljenom pokušaju pogodio tricu preko ruke za minus dva gostiju (81:79).

No, u ludoj završnici tricom je odmah odgovorio i Toni Jelenković pa su domaćini iznova imali pet poena prednosti (84:79).

Nakon Svobodinog ubačaja tricom je odgovorio i Borna Katanović, minutu prije kraja Bosco je imao šest poena prednosti (87:81).

Na ulasku u posljednju minutu reviju trica nastavio je Marcus Taylor (87:84), a nakon što je Jelenković promašio polaganje gosti su brzom tranzicijom preko Šarića iznova došli na samo poen zaostatka (87:86)

Točno 27 sekundi prije kraja Jelenković je izgubio još jednu loptu, gosti nisu iskoristili napad, ali je borbeni Taylor izborio još jedan novi pokušaj, 22 sekunde prije kraja gostima se otvorila nova prigoda.

Lopta je došla do Uljarevića, koji je prigodu prepustio Noi Svobodi, koji je pak tricom preko ruke 15 sekundi prije kraja doveo goste u vodstvo (87:89).

Škrljevčani su se odlučili za brzi prekršaj, pet sekundi prije kraja Gulin je zaustavio Jelenkovića koji promašuje jedno slobodno bacanje (88:89).

I domaća momčad je odgovorila brzim prekršajem na Svobodi, koji je svoju sjajnu završnicu zaključio dvama pogođenim slobodnim bacanjima za drugu pobjedu Depolink Škrljeva ove sezone i prekid crnog niza.

Najbolji po učinku u redovima gostiju bili su Viktor Šarić i Nikola Stanojević sa po 23 ubačena poena, ali najveće zasluge za pobjedu ipak pripadaju Karlu Uljareviću i Noi Svobodi, koji su sjajno odreagirali u ključim trenucima završnice dvoboja.

Domaću momčad predvodio je Toni Jelenković, nekadašnji košarkaš Depolink Šrkljeva ubacio je 22 poena, ali je na kraju bio i jedan od tragičara u redovima Bosca.