Premijer liga: Depolink Škrljevo uvjerljivo poraženo od Zadra, aktualni prvak se prošetao Kostrenom

Nedjelja, 15. listopada 2023. 19:44 Napisao/la  SC
Karlo Uljarević

Premijer liga košarkaša, 4. kolo

DEPOLINK ŠKRLJEVO - ZADAR 72:108 (11:28, 25:27, 16:21, 20;32)

Dvorana Kostrena. Gledatelja: 450

Suci: Jovović, Peić, Rogić

DEPOLINK ŠKRLJEVO: Uljarević 17 (4-5), Taylor 12 (0-2), Bart 6, Gulin 10 (2-2), Šarić 8, Bell 2, Šljivarić, Svboboda 11 (2-2), Salopek, Rajković, Ćošić 6 (6-6), Miljković.

ZADAR: Žganec 8 (1-1), Mazalin 8 (2-2), Lakić 14 (2-4), Mekić 14, Jambrović 13 (1-2), Vujačić 29, Njegovan 10, Drežnjak 10 (1-5), Grbić 2, Božić, Ramljak.

Košarkaši Depolink Škrljeva upisali su treći poraz ove sezone, aktualni prvak Hrvatske bez prevelikih je poteškoća odradio gostovanje u Kostreni.

Neizvjesnosti nije bilo, predvođeni razigranim Petrom Vujačićem Zadrani su sve riješili u prvih deset minuta, nakon prve dionice imali su sedamnaest poena prednosti i, reklo bi se, susret mirno priveli kraju.

Prvih deset minuta pripalo je Zadru koji se presing igrom uspio odvojiti na plus sedamnaest (11:28), pritom su zaustavili Karla Uljarevića, koji je u prvoj četvrtini ostao bez  poena, za razliku od Mekića, koji je ubacio 11 poena uz dvije trice.

Početkom druge četvrtine Zadar u 13. minuti  ima "plus 26" (39:13), razlika je ostvarena zbog deset postignutih trica u prvih dvadeset minuta.

Trener gostiju Danijel Jusup malo je izrotirao svoju ekipu, pa je to iskoristio Uljarević, koji je za drugih deset minuta ubacio 11 poena uz jednu tricu, pa su Zeleni u 19. minuti zaostatak sveli na 14 poena (33:47).

Muke po postizanju koševa od strane domaćih nastavile su se i u trećoj četvrtini. Gosti u 25' odlaze na najveću prednost od plus 31 pri rezultatu 36:67, da bi u istoj minuti DepoLink Škrljevo preko Uljarevića postiglo prve koševe u drugom dijelu.

U posljednjoj četvrtini Zadar je održavao visoko vodstvo za konačnu pobjedu, a treneri su dali prigodu mladim igraćima.