PORAZ U OSIJEKU

Košarkaši Depolink Škrljeva ispali iz Premijer lige

Srijeda, 08. svibnja 2024. 19:00 Napisao/la  SC

Početkom nastavka domaćini su počeli igrati agresivnije u obrani, ubrzali su tranziciju i do kraja treće dionice stekli nedostižnu prednost

Druga utakmica doigravanja za popunu Premijer lige

VRIJEDNOSNICE OSIJEK - DEPOLINK ŠKRLJEVO 109:85 (23:23, 27:21, 35:18, 24:23)

Mala dvorana Gradski vrt. Gledatelja 400

Suci: Tomislav Vovk, Alfred Jovović, Franko Gracin

Košarkaški Depolink Škrljeva ispali su iz Premijer lige nakon uvjerljivog poraza (85:109) od Vrijednosnica u Osijeku u drugoj utakmici doigravanja za popunu najbolje hrvatske lige, prva je završila minimalnom prednošću DepoLink Škrljeva (81:80).

Nakon devet sezona u prvom razredu hrvatske košarke, košarkaši DepoLink Škrljeva iduće će sezone igrati Prvu košarkašku ligu.

Do odmora su gosti održavali natjecateljsku neizvjesnost, početkom nastavka domaćini su počeli igrati agresivnije u obrani, ubrzali su tranziciju i do kraja treće dionice stekli nedostižnu prednost.

Prva četvrtina završila je neriješeno 23:23 nakon što je publika vidjela čak pet izjednačenja u prvih deset minuta.

Vrijednosnice Osijek su imale šest razlike u 8' pri rezultatu 22:16, ali se DepoLink Škrljevo vratio u samoj završnici. Domaćine je predvodio Amerikanac Makai Jamar Ashton koji je postigao osam koševa, dok su kod Zelenih Viktor Šarić i Travion Jamar Hollowell postigli po šest, od čega Amerikanac s dvije trice.

Drugi period igre dobili su Osječani, koji su na veliki odmor otišli s plus šest 50:44, nakon što je Fabian Šiško tricom zatvorio prvo poluvrijeme.

Nakon zaostatka tijekom pet minuta druge četvrtine, DepoLink Škrljevo je u 16' došao u kratko vodstvo 39:37. Ipak, zahvaljujući Ashtonu koji je postigao 15 koševa prednost je završila na strani domaćina. Gostima nije bio dovoljan niti učinak Šarića koji je postigao deset koševa i imao sedam skokova.

Pravu rezultatsku katastrofu doživjeli su Zeleni u trećoj četvrtini, izgubivši je rezultatom 18:38, pa je na isteku tridesete minute na semaforu stajalo 85:62.

Nakon 28' i prednosti domaćina 79:56 sve je pokazalo da su Vrijednosnice Osijek novi premijerligaši.

Veljko Budimir (28) i Jamar Makai (27) predvodili su momčad novog premijerligaša, statistiku igrača DepoLink Škrljeva možete vidjeti ispod teksta: