Košarkaši DepoLink Škrljeva doživjeli poraz u kultnim Jazinama

Petak, 14. listopada 2022. 20:20 Napisao/la  SC

Košarkaši  DepoLink Škrljeva doživjeli poraz u kultnim Jazinama

ZADAR - DEPOLINK ŠKRLJEVO  81:76 (20:25, 25:15, 17:16, 19:20)

Košarkaška dvorana Jazine. Gledatelja: 350

Suci: Jovović Alfred, Rogić Goran, Kovačević Žarko

U samo sedam dana još jedan velikan hrvatske košarke se provukao protiv škrljevske mladosti.

Zadar je na iglene uši, uz dužu klupu, pobijedio DepoLink Škrljevo 81:76.

Utakmica se zbog zauzetosti dvorane Krešimira Ćosića igrala u legendarnim Jazinama.

Prva četvrtina pripala je DepoLink Škrljevu rezultatom 25:20, nakon što su Zeleni vodili gotovo cijelu četvrtinu uz dva minimalna vodstva Zadra od jedan razlike.

Američko pojačanje u redovima Zelenih Emeka Obukwelu zabio je za prvih deset minuta 13 koševa, a njemu se sa sedam koševa i jednu tricu pridružio Marin Jelić.

Gosti su najveću prednost od osam razlike imali u 8' pri rezultatu 20:12. S druge strane kod Zadra najučinkovitiji bio je Luka Božić sa devet postignutih koševa.

Početkom druge četvrtine gosti odlaze na plus sedam 28:21 i tu staju.

Domaćin serijom 9:0 dolazi u vodstvo u 15' pri rezulatu 30:28. Razigrao se kod zadra Arijan Lakić koji u toj četvrtini postigao 10 koševa.

Ipak, DepoLink Škrljevo se ne predaje, pa na isteku dvadesete minute tricom Jelića, te sa dva uzastopna koša Noe Svobode Zeleni dolaze na minus pet 45:40.

Treći period igre završio je prednošću Zadra 62:56 uz podjednaku igru obje ekipe. DepoLink Škrljevo imao je čak i minimalnu prednost u 24' 45:43, te dva izjednačenja.

Igrala se 36' kada je Jelić u kontri poentirao za peto izjednačenje na utakmici i rezultat 72:72.

Isti igrač imao je i kontru za vodstvo, ali je napravio prekršaj u napadu.

No, onda sve preokreće dečko sa Kvarnera u zadarskim redovima Antonio Jordano koji postiže sedam koševa u nizu, te tricom 2 minute i 24 sekunde prije kraja dovodi Zadar u vodstvo 77:72.

Zeleni se ne predaju pa Areikanac Griffin Ramme svojim šesnaestim, odnosno sedamnestim košem iz slobodnih bacanja dovodi Zelene na minus jedan 77:76.

Nakon što je Luka Božić pogodio oba bacanja za plus tri 79:76, DepoLink Škrljevu je ostalo 13 sekundi za pokušaj trice.

Pucao je Obukwelu, ali je lopta iscurila, pa je Dario Drežnjak iskoristio dva slobodna za konačnu pobjedu Zadra.

Kod Zelenih najučinkovitiji bili su Jelić i Griffin sa 17 postignutih koševa, dok je kod Zadra isto toliko koševa postigao Božić.