Alpe Adria Cup: Košarkaši DepoLink Škrljevo ostvarili prvu pobjedu ove sezone

Srijeda, 26. listopada 2022. 19:52 Napisao/la  SC

DepoLink Škrljevo u 3. kolu Skupine C Alpe Adria Cupa pobijedio austrijski Kapfenberg Bulls rezultatom 90:77

Noa Svoboda (DepoLink Škrljevo)
Noa Svoboda (DepoLink Škrljevo) Foto: KK DepoLink Škrljevo/Manuel Begić

DepoLink Škrljevo zabilježio je prvu službenu pobjedu u novoj sezoni, savladavši u 3. kolu Skupine C Alpe Adria Cupa austrijski Kapfenberg Bulls rezultatom 90:77.

Drugom tricom i ukupno desetim košem postignutim sa sirenom, Sandro Antunović donio je prvo vodstvo DepoLink Škrljeva i prednost Zelenima nakon prvih deset minuta 21:19.

Prije toga prva četvrtina protekla je u gotovo stalnom vodstvu Kapfenberg Bullsa, koji je imao u dva navrata plus šest 12:6 i 14:8, ali i uz četiri izjednačenja rezultata.

Kod gostiju iz Austrije prednjačio je Amin Adamu koji je postigao osam koševa.

Početak i nastavak druge četvrtine u znaku je Zelenih, koji u 13. minuti imaju plus osam 30:22.

Antunović je ubacio treću tricu, Vigo Bart dvicu i tricu, te se odmah lakše disalo na klupi domaćina.

Drugi dio četvrtine domaćin odlazi na dvoznamenkastu prednost, pa tako u 16. minuti na semaforu stoji plus deset 37:27.

Najveća prednost DepoLink Škrljeva bila je početkom dvadeset minute, kada su domaćini imali plus četrnaest 48:34, da bi se na veliki odmor otišlo rezultatom 48:36.

Najučinkovitiji nakon prvih dvadeset minuta bili su Antunović kod domaćina i kapetan gostiju Brad Greene sa 13 postignutih koševa.

U trećem periodu igre domaćin održava prednost, držeći goste na odstojanju od devet do četrnaest razlike, da bi u 17. minuti tricom Martina Jelića otišao i na plus sedamnaest 64:47.

Noa Svoboda predvodio je strijelce kod Škrljeva, pogodivši u toj četvrtini 11 koševa uz dvije trice.

Najveću prednosti Zeleni su stekli, kada su imali plus devetnaest 66:47, 68:49.

Na otvaranju posljednje četvrtine DepoLink Škrljevo na krilima Svobode, koji postiže dvije trice zaredom odlazi, u 34. minuti na velikih 23 razlike (82:59).

Do kraja utakmice trener Damir Rajković izrotirao je ekipu, pa je prvi puta u službenoj utakmici u igru ušao i Robert Kujundžić.

Najučinkovitiji na utakmici bili su igraČi Kapfenberg Bullsa Adamu i Green sa 23 postignuta koša, dok su kod DepoLink Škrljeva prednjačili Svoboda sa 19, Antunović sa 15 i Jelić sa 14 koševa.

DEPOLINK ŠKRLJEVO: Bešić, Jelić 14, bart 9, Kujundžić, Rajčić 9, Antunović 15, Ramme 8, Smojver 12, Butorac 2, Rajković, Čosić 2, Svoboda 19.

KAPFENBERG BULLS: Podany, Zapf 4, Carter 3, Grigić 4, Adamu 23, Greene 23, Hansen, Voetsch, Okoro 2, Flood 18.

Fotogalerija: KK DepoLink Škrljevo/Manuel Begić