Košarkaši Depolink Škrljeva poraženi od Gorice u Mavrincima

Petak, 31. ožujka 2023. 20:49 Napisao/la  SC

U posljednje 24 sekunde Derrick Thornton, ubilježio je dva promašaja kod 69:70, dok je Ivan Batur jednim slobodnim bacanjem potvrdio pobjedu Gorice

Derrick Thornton
Derrick Thornton Foto: KK DepoLink Škrljevo/Manuel Begić

Košarkaši Depolink Škrljeva u samoj su završnici poraženi 69:71 na domaćem parketu od Gorice u dvoboju četvrtog kola Lige za ostanak.

Domaći su sjajno krenuli, vodili cijelu utakmicu, čak su u tri navrata u drugoj četvrtini imali prednost i od 12 poena, ali su pokleknuli u posljednje dvije i pol minute dvoboja kada su upornim gostima dozvolili da im se posve približe i na kraju naprave i preokret.

Zeleni su uspješno odolijevali i zadržavali barem mali korak u odnosu na goste, no nakon vodtsva od 61:58 Ivan Batur je konačno upsio tricom donijeti Gorici toliko željeno izjednačenje dvije minute i 31 sekundu prije kraja dvoboja.

Još su tri puta Škrljevčani uspjevali okrenuti rezultat u svoju korist, ali jednako tako je Gorica još tri puta uspjevala izjednačiti.

Karlo Uljarević bio je dva puta precizan s linije slobodnih bacanja nakon što je njegov suigrač Dino Cinac smanjio na 69:68, te je na semaforu stajalo 69:70 i 24 sekunde prije kraja, ali je nakon promašaja Thorntona Barišić napravio prekršaj na Baturu, a ovaj pogodio jedno od dva slobodna bacanja za konačnih 69:71.

Posljednji napad domaćih Thornton nije uspio realizirati.