Košarkaši DepoLink Škrljeva nisu uspjeli ostvariti treću pobjedu zaredom

Srijeda, 29. ožujka 2023. 21:10 Napisao/la  SC

DepoLink Škrljevo dvaput pobijedilo Zabok u prvom dijelu sezone, tada nije igrao najbolji igrač utakmice Amerikanac Glasper

HT Premijer liga - Liga za ostanak

ZABOK - DEPOLINK ŠKRLJEVO 93:81 (28:21, 27:14, 22:23, 16:23)

Gradska sportska dvorana. Gledatelja 150

Suci: Alfred Jovović, Gordan Terlević, Žarko Kovačević

Košarkaši DepoLink Škrljeva nisu uspjeli ostvariti treću pobjedu zaredom, poraženi su od momčadi Zaboka koju su dvaput ove sezone pobijedili.

Doduše, tada za Zabok nije igrao Amerikanac Glasper, koji je bio najbolji igrač utakmice s 27 poena, 183 centimetara niski bek došao je iz Cipra netom prije početka Lige za ostanak.

Tricom Lukše Buljevića sa sirenom od table Zabok na mali odmor odlazi s prednošću od plus sedam 28:21.

Nakon što je DepoLink Škrljevo u dva navrata na početku prve četvrtine imao plus dva, inicijativu preuzima domaćin zahvaljujući prije svega Amerikancu Robertu Eugene Glasperu, koji je postigao 10 koševa uz dvije trice i Buljeviću sa istim učinkom. Kod Zelenih Martin Jelić je postigao tri trice i ukupno devet koševa.

Na početku druge četvrtine Luka Barišić postiže svoj osmi koš za minus pet gostiju 28:23 i tu DepoLink Škrljevo staje.

Zagorski lavovi odlaze na dvocifrenu prednost pa u 15' imaju plus šesnaest 41:25. Gostima ništa ne polazi za rukom u napadu, a obrana je porozna. Domaćini su u tri navrata imali sedamnaest razlike, a na veliki se odmor otišlo prednošću domaćina od plus dvadeset 55:35. Buljević je kod domaćina zabio 17 koševa uz tri trice, a Glasper 14, dok se kod gostiju Jelić zaustavio na 17.

Muke po Zelenima nastavile su se i u trećoj četvrtini koju odlično otvara Marko Perović postigavši devet uzastopnih koševa, pa u 25' Zabok ima najveću prednost od plus 27 pri rezultatu 64:37. Na mini odmor se otišlo rezultatom 77:58.

Početak posljednje četvrtine u znaku je Zelenih koji su u 33' uspjeli smanjiti zaostatak na minus deset 77:67, prije svega na krilima Derrycka Thortona.

DepoLink Škrljevo je četiri minute i 9 sekundi prijek kraja došao na minus šest 83:77 i imao dva napada za ući u egal, ali su oba napada završila koracima.

Neiskorištene prilike gostiju 2,57 prije kraja iskoristio je Buljević koji je četvrtom tricom i 20 košem povisio na 86:77 i tu je prići bio kraj, jer se Zabok odvojio na plus dvanaest 89:77, koja je razlika bila i na kraju utakmice.

Zeleni se okreću petku i domaćoj utakmici s Goricom.