Srijeda, 11. listopada 2023. 19:57 Napisao/la  SC

Košarkaši DepoLink Škrljeva kao da su se uplašili mogućnosti da mogu pobijediti Cibonu

FavBet Premijer liga - 3. kolo

CIBONA - DEPOLINK ŠKRLJEVO 76:58 (27:14, 18:16, 14:14, 17:14)

Košarkaški centar Dražen Petrović. Gledatelja 50

Suci: Martin Vulić, Leo Roglić, Hrvoje Muhvić

Košarkaši DepoLink Škrljeva nisu uspjeli doći do pobjede u 3. kolu FavBet Premijer lige, izgubivši u KC Dražen Petrović od Cibone 76:58.

Prvih deset minuta pripali su Ciboni, koja je odigrala sa šest igraća, pazeći da ne naprave osobne pogreške.

Na krilima Ivana Perasovića, koji je postigao 11 koševa i kapetana Krešimira Radovčića s 9 postignutih koševa,Vukovi su prvu četvrtinu dobili rezultatom 27:14.

Košarkaši DepoLink Škrljeva, kao da su se uplašili mogućnosti da mogu pobijediti Cibonu, jer su jedino Darius Bell i Karlo Uljarević pokušali parirati domaćinu i postizati koševe.

Početak druge četvrtine u znaku je Cibosa koji u 13' imaju plus 20 pri rezultatu 34:14.

No, onda se Zeleni bude pa zahvaljujući Uljareviću, koji je u prvom poluvremenu zabio 12 koševa, prednost Vukova smanjuju na minus 13 u 18', a tada je bilo 41:28.

Na veliki odmor Cibona je otišla prednošću 45:30. Kod domaćina Radovčić je postigao 16 koševa.

Nastavak utakmice u znaku je bezidejnosti Zelenih, koji četiri minute nisu postigli koš, a domaćin u 24' s četiri napada u nizu odlazi na plus 23 pri rezultatu 53:30.

Ponovno se ukazao Uljarević, koji s osam koševa za redom, od čega dvije trice smanjuje rezultat na 55:38.

Na malom odmoru, na isteku treće četvrtine Cibona je imala prednost 59:44.

Slaba efikasnost igrača DepoLink Škrljeva početkom posljednje četvrtine ponovno je omogućila komotan nastavak utakmice za košarkaše Cibone, koji u 33' imaju plus 18 (62:44), a dvije minute kasnije i prednost 70:47.

Tu je priči bio kraj, jer se gotovo nitko od ekipe nije ozbiljnije pridružio u postizanju koševa Uljareviću, koji je utakmicu završio s 27 postignutih koševa, čime je bio najučinkovitiji pojedinac.

Kod Cibone najučinkovitiji je bio Perasović s 25, dok je Radovčić postigao 23 koša.