LIGA ZA OSTANAK

Depolink Škrljevo u Trnskom uzelo važnu pobjedu

Subota, 22. travnja 2023. 19:47 Napisao/la  SC

U izjednačenoj i dramatičnoj utakmici presudila je hladnokrvnost Derrycka Thorntona, Depolink Škrljevo napravilo važan korak ka ostanku u ligi

Derryck Thornton
Derryck Thornton Foto: KK Depolink Škrljevo

HT Premijer liga, Liga za ostanak, 7. kolo

BOSCO – DEPOLINK ŠKRLJEVO 71:76 (22:19, 13:17, 19:17, 17:23)

Dvorana Boško Božić Pepsi. Gledatelja: 150

Suci: T. Hordov, D. Hordov, Reić.

BOSCO: Krajnović 15 (5-7), Šljivarić, P. Babić 7, L. Babić 10 (2-4), Krapić 9 (1-2), Rukavina, Katura 9, Primorac 2, Čović, Jurić 19 (3-4)

DEPOLINK ŠKRLJEVO:  Jelić 8, Thornton 24 (3-5), Rajčić 10, Antunović 11, Šarić 2, Gulin, Bart, Kujundžić 2 (2-2), Ramme 9, Ćošić, Barišić 10, Svoboda.

Košarkaši Depolink Škrljeva napravili su još jedan korak ka ostanku u ligi, momčad trenera Damira Rajkovića slavila je na gostovanju kod Bosca u Trnskom i dohvatila bodove koji će sigurno jako puno značiti.

U dramatičnoj i izjednačenoj utakmici na kraju je presudila hladnokrvnost Derrycka Thorntona, koji je na sebe preuzeo odgovornost i momčad odvukao do pobjede.

Točno 2:18 minuta prije kraja Luka Barišić pogodio je tricu za vodstvo gostiju (68:67), Škrljevčani su se uspjeli obraniti, ali Baršić nije uspio poentirati, za razliku od Jurića na drugoj strani pa je prednosti iznova otišla na stranu domaćina (69:68).

Točno 1:12 minuta prije kraja Thornton je pravom malom minijaturom izigrao domaću obrambenu liniju i lijepo položio (70:69), dramatičnija završnica u Trnskom se nije mogla igrati.

Odličnom obranom zeleni su uspjeli obraniti, Thornton je trideset sekundi prije kraja još jednom pogodio (72:69), a nakon što Krajnović nije uspio realizirati svoj prodor domaća momčad je brzim prekršajem na Thorntonu pokušala zaustaviti gostujuću seriju.

No, dvama realiziranim slobodnim bacanjima Škrljevčani su 22 sekunde prije kraja otišli na pet poena prednosti (74:69), Thornton je u posljednje dvije minute ubacio šest svojih najvažnijih poena od kada je potpisao za Depolink Škrljevo.

Krajnović je pokušao tricom vratiti Bosco u egal završnicu, ali u njegovom šutu nije bilo preciznosti, brzom kontrom gosti su povećali prednost i zakucavanjem Antunovića definitivno potvrdili itekako vrijednu pobjedu.