DepoLink Škrljevo preuzeo ligaški fenjer nakon poraza od Gorice

Nedjelja, 29. siječnja 2023. 20:52 Napisao/la  SC

Škrljevčani su u završnici pokušali doći do preokreta, da su toliko energije u igri u obrani uložili od početka utakmice deveti vezani poraz sigurno ne bi doživjeli

Griffin Ramme

HT Premijer liga košarkaša, 17. kolo

GORICA – DEPOLINK ŠKRLJEVO 78:65 (24:12, 20:19, 19:16, 15:18)

Gradska sportska dvorana. Gledatelja 80.

Suci: Vovk, Roglić, Vukušić.

GORICA: Uljarević 10 (2-2), Mašić 9 (4-4), Batur 9 (3-7), Majić 3, Nakić-Vojnović 6, Jelenković, Cinac 17 (4-5), Miloloža, Sokol, Porobić 6 (2-2), Lužaić 18, Gunjina.

DEPOLINK ŠKRLJEVO: Jelić 9 (2-2), Rajčić 8 (0-1), Ramme 16 (2-2), Butorac, Barišić 13 (6-6), Bart, Kujundžić 2, Antunović 9 (0-1), Smojver 2, Ćošić, Svoboda 6 (4-4).

Košarkaši DepoLink Škrljeva poraženi su na gostovanju kod Gorice, čime je momčad trenera Damira Rajkovića potisnuta na samo začelje premijerligaške ljestvice budući da su poraženi razlikom većom (-13) nego li su u prvom dijelu sezone na Mavrincima pobijedili Goricu (+ 4).

Serijom 12:0 u periodu od šeste do desete minute domaći košarkaši stekli su solidnu prednost (24:12), Škrljevčani u prvoj dionici ni po čemu nisu pokazali da su u Veliku Goricu došli pokušati izboriti pobjedu, odnosno da im je upravo ova utakmica možda i jedna od presudnih u borbi za ostanak, što ih je na kraju i stajalo poraza.

Situacija se malo promijenila na bolje u prvih šest minuta druge četvrtine, koju je Antunović otvorio tricom za 24:15, gosti su došli do zraka, u periodu do 17. minute (trica Rammea) došli na samo četiri poena zaostatka (33:29), ali su onda opet posustali.

Na Rammeov promašaj za dva poena Majić je odgovorio tricom, potom je Karlo Uljarević, nekadašnji član Škrljeva, dodao još dvije trice, domaća se momčad novom serijom, ovoga puta 11:0, odvojila na 44:29.

U istom ritmu Goričani su otvorili  treću dionicu (49:31, 51:33), potom je Dino Cinac tricom Goricu odveo do +21 (54:33), Škrljevčani su srljali u rezultatsku katastrofu, Lužaić je novom tricom u 25. minuti, svojom četvrtom na utakmici, samo dodatno destabilizirao Škrljevčane (59:33).

Damiru Rajkoviću malu će utjehu predstavljati činjenica da mu se momčad ipak nije predala, pokušali su Škrljevčani nemoguće, da su toliko energije u igri u obrani unijeli od početka utakmice, teško da bi doživjeli deveti vezani premijerligaški poraz u nizu.

Tricom Rammea u 35. minuti uspjeli su se primaknuti na deset poena zaostatka, Antunovićevim ubačajem tri minute prije kraja došli su na „minus devet“ (70:61), 2:52 minute prije kraja Ramme nije uspio pogoditi tricu koja bi utakmicu definitivno zakomplicirala, 2:04 prije kraja Barišić je pogodio oba slobodna bacanja za „minus osam“ (71:63), pa još dva za „minus šest“ (71:65), pritom treba na umu imati da je bilo još podosta neiskorištenih prigoda prije toga, da su domaćini imali čak sedam izgubljenih lopti…

Ali sve je to bilo uzaludno nakon što je Milan Lužaić svojom šestom tricom iz osam pokušaja otklonio dvojbe kojih u biti i nije bilo, te prikovao Škrljevčane za dno premijerligaške ljestvice.