Riječanin Luka Bukša s momčadi Briantea84 Cantu postao prvak Italije u košarci u kolicima

Subota, 24. travnja 2021. 23:34 Napisao/la  KS

Briantea84 je u majstorici finala talijanskog prvenstva pobijedila Santo Stefano 73:56, Luka Bukša u finalu je ubacio četiri poena

Momčad Briantea84 Cantu
Momčad Briantea84 Cantu Foto: Briantea84 Cantu

Riječanin Luka Bukša novi je prvak Italije u košarci u kolicima.

Nakon što je s momčadi Briantea84 osvojio talijanski kup, Luka je u prvoj talijanskoj sezoni dohvatio i duplu krunu.

Briantea84 je u majstorici finala talijanskog prvenstva pobijedila Santo Stefano 73:56, u prvoj utakmici izgubili su 60:61, drugu su dobili 69:53, u trećoj su bili najuvjerljiviji.

Luka Bukša u finalu je ubacio četiri poena, prvi strijelac  pobjedničke momčadi bio je Berdun sa 19 poena, Carossino je dodao 18.

Luka Bukša u sport osoba s invaliditetom ušao je preko Plivačkog kluba Forca, bio je iznimno talentirani plivač, ali se plivanjem iz zdravstvenih razloga morao prestati baviti.

Nakon toga se prebacio u atletiku, gdje je u relativno kratkom roku napravio čudesne rezultate osvojivši na svjetskom juniorskom paraatletskom prvenstvu zlatnu medalju u bacanju kugle, srebrnu u bacanju diska i brončanu u koplju.

Košarku u kolicima otkrio je u Kostreni prije nešto više od godine dana, za Kostrenu je odigrao jednu sezonu i otišao u Italiju, gdje je košarka u kolicima iznmno cijenjeni sport.

I vidi se da nije pogriješio u toj svojoj odluci, u samo godinu dana u Italiji je dohvatio duplu krunu.