Pleterice u Pešćenici iznenadile Medveščak u prvoj četvrtfinalnoj utakmici doigravanja

Četvrtak, 05. travnja 2012. 22:07 Napisao/la  L. V.

Medveščak - Pleter 59:71. Riječanke su do velike pobjede stigle zahvaljujući odličnoj drugoj četvrtini (10:18) i za tjedan dana na Kozali mogu osigurati plasman u polufinale PH

Medveščak - Pleter 59:71

Dvorana SC Pešćenica. Prva utakmica četvrtfinala doigravanja A-1 lige košarkašica: Medveščak - Pleter 59:71 (16:15, 10:18, 14:15, 19:23). Suci: Fumić, Prpić i Kardum (svi Zagreb). Gledatelja: 100.

MEDVEŠČAK: Begić 8, Perić 13, Pačkovski, Tikvić 8, Borović 8, Šeda 9, Todorić 2, Kalebić, Majstorović 9, Radoš 2, Jurjević, Šarić.

PLETER: Iriškić 18, Tomić 3, Mrčela 16, Gašparović 7, Mašić, Serdar 6, Hajdin, Jažić 9, Barać, Mikić 12.

Košarkašice Pletera slavile su u gostima kod ekipe Medveščaka u prvoj utakmici četvrtfinala doigravanja Prvenstva Hrvatske, ostvarivši meč loptu uoči uzvrata koji je za tjedan dana na rasporedu u Rijeci.

Riječanke su do velike pobjede stigle najviše zahvaljujući odličnoj drugoj četvrtini (10:18) tijekom koje su preuzele vodstvo i stečenu prednost pametnom igrom sačuvale do kraja. U pobjedničkim redovima najefikasnije su bile Iriškić s 18 koševa i iskusna Mrčela s 16 postignutih koševa.

Ostali rezultati četvrtfinala: Novi Zagreb - Zadar 91:39, Gospić CO - Croatia 2006 103:34, Jolly JBS - Studenac 87:63.