MEDVESCAK OBRANIO TITULU

Košarkašice Kvarnera poražene u petoj utakmici

Nedjelja, 03. svibnja 2015. 21:28 Napisao/la  V.P.

Peta utakmica finala doigravanja prvenstva Hrvatske: Medveščak - Kvarner 71:55 (18:16, 23:13, 20:18, 10:8)

Peta utakmica finala doigravanja prvenstva Hrvatske

MEDVEŠČAK - KVARNER 71:55 (18:16, 23:13, 20:18, 10:8)

Dvorana na Pešćenici. Gledatelja: 400

MEDVEŠČAK: Petrak, Begić 17 (7-15), Šeda 8 (1-3), Livajušić, Radoš, Premasunac 2 (1-2), Borović 11 (4-5), Tikvić 11 (4-11), Majstorović, Todorić 8 (3-6), Perić (0-2), Džankić 14 (4-7)

KVARNER: Miletić, Perić 15 (0-2), Vrsaljko 6 (3-6), Čolić 12 (2-3), Živadinović 10 (4-7), Tomić 5 (2-3), Tomljenović 7 (3-7), Serdar, Kovačević, Šimunović, Milković

Slobodna bacanja: Medveščak 24-51, Kvarner 14-29

Trice: Medveščak 5-16, Kvarner 6-22

Košarkašice Kvarnera nisu uspjele svladati zagrebački Medveščak u odlučujućoj petoj utakmici finala doigravanja prvenstva Hrvatske. Zagrebački Medveščak na svom je terenu uspio obraniti naslov prvakinja Hrvatske uvjerljivom pobjedom 71:55. Riječke košarkašice glavnu riječ su vodile samo u prvoj četvrtini, a nakon što je Medveščak ušao u svoj ritam više nisu uspjele držati korak sa zahuktalim domaćim vlakom.

Riječke košarkašice sjajno su otvorile utakmicu i već nakon tri minute igre imale vodstvo od 7:0. Riječanke su uspjevale prednost održati sve do četiri minute prije kraja prve četvrtine kada su domaće igračice presingom po cijelom terenu uspjevale prisiliti gošće na pogreške i nadoknaditi riječku prednost. Prvo izjednačenje 12:12 bilo je dvije minute i 49 sekudni prije isteka prve četvrtine.

Do kraja četvrtine igralo se koš za koš, 16:16 je stajalo na semaforu, a u preostalih 47 sekundi susreta, domaće košarkašice uspjele su doći do prvog vodstva i zaključile prvu dionicu rezultatom 18:16.

U durgoj četvrtini apsolutno sve je bilo na strani domaće ekipe. Agresivna igra, nadmoć u skoku te bropletost Riječanki, pomoglo je Medveščaku da malo po malo povećava svoju prednost. Najveći zaostatak u prvom dijelu utakmice Kvarner je imao u 17. minuti susreta kod rezultata 39:23. Živadinović i Perić držale su Riječanke na životu, uspjele smanjiti prednost te se na odmor otišlo sa minus 12 i rezultatom 41:29.

Osam uzastopnih poena Džankić u trećoj dionici odvelo je Medveščak na plus 18 i 49:31. Uslijedilo je buđenje igračica Kvarnera koje su uspjele serijom 12:0, doći do samo šest poena zaostatka 49:43. Nažalost, nisu uspjele anulirati domaću prednost jer su se braniteljice naslova probudile i sa deset uzastopnih poena povećati prednost na plus 16, 59:43, minutu i 20 sekundi prije kraja treće četvrtine. Riječanke su do kraja uspjele dodati još četiri poena i na odmor otići sa minus 14, 61:47.

Posljednju dionicu otvorile su domaće igračice i ubrzo povele 65:47. Bilo je sve manje vremena, ali i nade za gostujuće igračice koje su brojnim promašajima te slabom igrom u obrani izgubile mogućnost za iznenađenje i osvajanje povijesnog naslova prvakinja.

Medveščak je presingom održavao prednost ne dozvoljavajući novo buđenje gostujuće ekipe. Četiri minute prije kraja susreta domaća ekipa imala je plus 20 i rezultat 69:49. Do isteka utakmice Zagrepčanke su dodale jedan koš, a gošće šest poena za konačnih 71:55.