A-1 liga košarkašica: Riječanke u Šibeniku do osme prvenstvene pobjede uoči dvoboja u Zenici

Subota, 19. prosinca 2015. 19:05 Napisao/la  SC

Utakmica 9. kola: Šibenik - Kvarner 67:88 (16:19, 12:25, 16:33, 23:11)

A-1 liga košarkašica - 9. kolo

ŠIBENIK - KVARNER 67:88 (16:19, 12:25, 16:33, 23:11)

Dvorana Baldekin. Gledatelja: 70

Suci: Kardum, Goleš i Stojić (svi Šibenik)

ŠIBENIK: Cigić 10 (2-2), Bačelić, Strize 2, Šolić 14, Tošić 2 (0-1), Periša 18 (5-5), Baljkas, Rončević, Ivančević 11 (3-3), Gulam, Božikov 10 (1-2)

KVARNER: Perić 4 (1-2), Miletić 23 (7-8), Marjanović 16, Blažević 11, Zovko 7, Tomljenović 14 (2-2), Lazarić, Šimunović, Šesnić, Šerić 13 (2-3)

Osobne greške: Šibenik 13, Kvarner 14

Slobodna bacanja: Šibenik 11-13, Kvarner 12-15

Skokovi: Šibenik 23-6, Kvarner 25-14

Košarkašice Kvarnera stigle su i do osme ligaške pobjede. Ovaj puta slavile su u gostima kod Šibenčanki.

Riječanke su od prve minute pokazale tko je gazda na parketu, a iako su domaće košarkašice uspjele slaviti u posljednjoj četvrtini to je bilo nedovoljno. Kvarner je u devet kola domaćeg prvenstva doživio samo jedan poraz, od Medveščaka, ekipe koja je konkurent u borbi za vrh.

Riječkim košarkašicama predstoji još jedna utakmica do kraja mjeseca, 23. prosinca u regionalnoj ligi gostuju kod Čelika.