Riječani svladali oscilacije i minimalno pobijedili Alkar na Kozali

Subota, 25. veljače 2012. 21:46 Napisao  Luka Variola

Kvarner 2010 - Alkar 79:78. Svaka je momčad imala svoj period igre, a zadnji je ipak pripao domaćinu, koji je sredinom četvrte dionice pobjegao na 72:61

Kvarner 2010 - Alkar 79:78

Dvorana Dinko Lukarić. Utakmica 18. kola A-1 lige: Kvarner 2010 - Alkar 79:78 (28:12, 9:22, 22:23, 20:21). Gledatelja: 300. Suci: Jovović (Velika Gorica), Peić (Slavonski Brod) i Blašković (Križevci).

KVARNER 2010: Češković 23, Blajić 14, Kučan, Surina 5, Juričić 3, Cinac 7, Pehar 7, Legović, Šimović 20, Širko, Lipovščak.

ALKAR: Modrić 3, Anzulović, Modrić 6, J. Župić, Rogić 5, Bubalo 19, Tešija 1, Gaurina 14, Lozančić 13, Čurković, Ž. Župić 10, Kanaet 7.

Košarkaši Kvarnera 2010 upisali su osmu pobjedu sezone, pobijedivši pred svojim navijačima momčad Alkara 79:78 u okviru 18. kola. A-1 lige. Riječani su se nakon poraza u Slavonskom Brodu vratili pobjedama i usput se Sinjanima osvetili za poraz u prvome dijelu prvenstva (88:87). Svaka je momčad imala svoj period igre, a zadnji je ipak pripao domaćinu, koji je sredinom zadnje dionice pobjegao na + 11 (72:61) i tu prednost na kraju pretvorio u važne bodove. U redovima Riječana najefikasniji su bili Češković (23) i Šimović (20), dok su goste predvodili Bubalo (19) i Gaurina (14).

Prva dionica u potpunosti je pripala Riječanima, koji su susret otvorili sa 9:0 i nakon deset minuta stvorili lijepi kapital (28:12). No, sve što su tada stvorili u drugoj su dionici prosuli. U prvih su pet minuta postigli samo tri koša, a gosti su malo-pomalo smanjivali rezultat sve dok u 19. minuti nisu stigli na samo tri poena zaostatka (37:34). Riječanima ni to nije bilo dovoljno upozorenje, pa Sinjani nakon 9:0 serije početkom nastavka preuzimaju vodstvo i bježe na + 6 (37:43).

Naglićevi puleni su u tri i pol minute nakon odmora primili 16 koševa, dopustivši gostima bijeg na + 11 (39:50). Naglić je potom zvao minutu odmora, a Riječani odgovaraju 12:0 serijom i uoči posljednjih deset minuta vraćaju vodstvo (59:57). Nakon nove 9:2 serije Riječani u 33. bježe na + 9 (68:59). Gosti su se deset sekundi prije kraja približili na minus tri, ali za novi preokret nisu imali više snage. Poraz je košem sa centra u posljednjoj sekundi ublažio Franjo Bubalo.