PRVA POBJEDA

Paolo Marinelli i Šime Lovre Lisica predvodili Kvarner 2010

Nedjelja, 08. listopada 2023. 16:24 Napisao/la  KS

Otvaranje sezone pokazalo je ono što se i znalo prije početka utakmice, Riječani definitivno imaju igračku širinu, to im je bio najveći forte protiv Samobora

Courtney Fells
Courtney Fells Foto: Damjan Jelenović/VoxMarkt

Prva liga košarkaša, 1. kolo

KVARNER 2010 – SAMOBOR 91:70 (21:17, 22:23, 28:17, 20:13)

Dvorana Dinko Lukarić. Gledatelja: 500

Suci: Miletić, Lenac i Koraca

KVARNER 2010: Fells 14 (2-2), Čakarun 6 (0-1), Lisica 21, Đugum 15 (8-9), Marinelli 28 (4-4), Vujasinović 5, Štemberger, Delpin, Zelanto 2, Smojver, Kostić.

SAMOBOR: Lukačić 4, Ušić 9 (1-4), J. Jacović, Simon 15 (7-8), F. Jacović 14 (2-2), Žganjer 5, Strunjak, Sedlar, Čretni 5, Pavičić 7 (2-2), Čolk 5, Prkačin 6.

Košarkaši Kvarnera 2010 pobjedom su otvorili nastup u sezoni velikih ambicija, momčad trenera Branimira Pavića nije na Kozali imala jednostavan zadatak, tridesetak minuta lomila se utakmica protiv neugodnog Samobora, momčad predvođena Krunoslavom Simonom „slomljena“ je tek ulaskom u posljednju dionicu, dojam je da Samobor igra odlično sve dok Simon ima snage parirati mladim snagama.

Otvaranje sezone pokazalo je ono što se i znalo prije početka utakmice, Riječani definitivno imaju igračku širinu, to im je bio najveći forte protiv Samobora, to će im biti najveći forte ove sezone, mogu odigrati iznimno kvalitetno u obrani, ali su jednim dijelom utakmice patili zbog skoka (12-20 prvo poluvrijeme u korist gostiju) i grešaka, na čemu će Branimir Pavić sigurno morati poraditi.

Riječani su odlično otvorili utakmicu, košarkašima Samobora trebalo je neko vrijeme da uhvate ritam, Fells i Marinelli to su obilato iskoristili, u sedmoj minuti na semaforu je svijetlilo 21:7 za domaću momčad.

No, da stvari neće baš tako jednostavno proći postalo je jasno onoga trenutka kada je domaću momčad stao vanjski šut, odnosno kada su Kruno Simon i društvo povezali konce igre, od sedme do 12. minute Riječani su ostali bez ubačaja, gosti su serijom 15:0 uhvatili priključak, Riječani su zadržali prednost zahvaljujući Marinelliju, koji je pokazao da će biti ogromno pojačanje, te Lisici koji je bio neumoljiv kada je šut za tri poena u pitanju.

Lisica, Marinelli, Đugum i Fells, koji je svojim obrambenim angažmanom nekoliko puta izmamio ovacije lijepo popunjene dvorane na Kozali, odigrali su ključne role u trećoj dionici, minimalna prednost na startu (43:40) šestom tricom Lisice na kraju dionice pretvorila se u osjetno vodstvo (71:57), kada je Šime Lovre dodao svoju sedmu tricu početkom posljednje dionice (74:57) bilo je jasno da će pobjeda ostati u Rijeci.

Paolo Marinelli utakmicu je okonao sa 28 poena, promašio je samo jednu loptu za dva poena (9-10), dodao pet ukradenih lopti, Šime Lovre Lisica je pogodio sedam trica iz deset pokušaja, dobar posao u obrani napravili su Marijan Čakarun, Courtney Fells i Marin Đugum.

Sve u svemu, Riječani mogu biti zadovoljni otvaranjem.