Kvarneraši domaćim slavljem nad Dardom otvorili Ligu za ostanak

Subota, 24. ožujka 2012. 19:45 Napisao  Luka Variola

Kvarner 2010 - VROS Darda 83:74 (24:16, 15:20, 25:14, 19:24). Riječani su odlučujuću prednost napravili tijekom treće četvrtine (25:14)

Dvorana Dinko Lukarić. Utakmica 1. kola A-1 lige za ostanak: Kvarner 2010 - VROS Darda 83:74 (24:16, 15:20, 25:14, 19:24). Gledatelja: 250. Suci: Hordov (Zadar), Prpić i Petrović (obojica Zagreb).

KVARNER 2010: Česković 12, Blajić 17, Legović 3, Surina 6, Šimović 9, Kučan 9, Juričić 10, Pehar 4, Boban, Cinac 13, Širko, Lipovščak.

VROS DARDA: Budimir 22, Mileković 8, Bičvić 9, Mežnarić 7, Pandurić 14, Kordić, Mandić, Perajica 14, Radoš, Kujundžić.

Košarkaši Kvarnera 2010 pobjednički su otvorili Ligu za ostanak, svladavši na Kozali momčad VROS Darde 83:74. Riječani su tijekom cijele utakmice vodili, a ključnu su prednost napravili su tijekom treće dionice kada su pobjegli na + 14 (64:50) i tu prednost mirno sačuvali do kraja. U redovima domaćina najefikasniji je bio Josip Blajić sa 17 koševa, dok je kod gostiju daleko najbolji bio Budimir (22).

Riječani su odlično otvorili  utakmicu, seriju 7:0 polaganjem okončao je  Matija Češković u drugoj minuti. Pet minuta kasnije već je + 11 nakon što je Kučan pogodio tricu za 19:8.

Gosti nakon zakucavanja Bičvića u 14. minuti dolaze na samo - 1 (25:24). Na odmor se otišlo sa + 3 za domaćina (39:36), koji susret lomi sredinom treće četvrtine. Serijom 10:0 koju tricom okončava Blajić Riječani u 26. minuti bježe na + 13 (55:42). Ta se prednost na kraju pokazala presudnom, budući da Baranjci do kraja susreta niti u jednom trenutku nisu došli na manje od šest koševa zaostatka.