A-1 LIGA KOŠARKAŠA

Kvarner svladao Alkar za četvrtu uzastopnu pobjedu

Subota, 10. studenog 2012. 19:53 Napisao  Luka Variola

Utakmica 6. kola: Kvarner 2010 - Alkar 69:55. Riječka mladost nakon posrtaja u Trnskom u drugom kolu ne zna za poraz!

KVARNER 2010 - ALKAR 69:55

Dvorana Dinko Lukarić. Utakmica 6. kola: Kvarner 2010 - Alkar 69:55 (27:11, 20:10, 14:15, 8:19)

Suci: Jovović (Velika Gorica), Prpić (Zagreb) i Hadžić (Pula)

KVARNER 2010: Stipčić 4 (2-2), Veljačić 3 (1-2), Kučan, Radić 13 (5-6), Surina 8 (2-3), Juričić 2 (2-2), Cinac 5 (1-2), Škifić 14 (2-3), Boban 6, Krivec 11 (2-2), Širko 3 (1-1), Jelenić

ALKAR: Jugo 7 (1-2), Bilić 4, M. Modrić 7 (2-2), S. Modrić 1, Matić 12, Boban 2 (0-2), Gaurina 2, Šipić, Ivušić, Čurković 7 (1-3), Župić 6 (4-4), Kanaet 7 (3-3)

Slobodna bacanja: Kvarner 2010 (18-23), Alkar (12-19). Trice: Kvarner 2010 (3-15), Alkar (1-12)

Skokovi: Kvarner 2010 37 (14), Alkar 17 (4). Osobne pogreške: Kvarner 2010 24, Alkar 21

Košarkaši Kvarnera 2010 nastavili su pobjednički niz na prvoligaškim parketima, pobijedivši uvjerljivo na Kozali momčad Alkara 69:55. Riječani su fenomenalnom obranom samljeli i Sinjane, ostvarivši četvrtu uzastopnu pobjedu. Riječka mladost nakon poraza u Trnskom u drugom kolu ne zna za poraz! U petom slavlju sezone najbolja su bila ovosezonska pojačanja Škifić (14), Radić (13) i Krivec (11). Osim obrane pobjedu je ovoga puta donio i skok, koji je u velikoj mjeri otišao na stranu domaćina (37-17).

Već je sami početak utakmice pokazao kako će Alkar teško na Kozali "u sridu". U trećoj minuti Krivec je pospremio tricu za 11:2. Riječani su sa svojim zaštitnim znakom - odličnom obranom nastavili i u sljedećim minutama. U sedmoj minuti to je nagradilo i 400-tinjak navijača koji su skočili nakon što je Surina ukrao loptu i u kontranapadu efektno zakucao za 25:10.

Pjesma i ples
Osim dobre košarke na Kozali je atmosferu podignuo i nastup Andreje Maravić, koja je otpjevala dvije pjesme, dok je dio svojeg repertoara pokazao i pomladak Prvih riječkih mažoretkinja

Sinjani u prvome dijelu u napadu nisu mogli ništa pogoditi, a niti u obrani nisu baš briljirali. To je to zorno pokazala situacija sredinom druge dionice kada se zona Alkara raspala što je iskoristio Radić i neometan položio za 36:17.

Dvije minute prije odlaska na odmor Riječani su napokon pobjegli na 20 ili više koševa razlike. Krivec je u reketu pronašao Radića koji je uz manje probleme položio za 40:19. Riječka mladost niti tada nije stala već je do kraja prvoga poluvremena još dodatno podebljala gas i nakon Bobanove trice sa sirenom na odmor otišla s velikih + 26 (47:21).

Susret je već tada praktički bio riješen. Ako i nije, sve dvojbe otklonilo je Radićevo zakucavanje za velikih + 31 (54:23) u trećoj minuti nastavka. Najveća prednost domaćina bila je + 33 (61:28) nakon čega su se Sinjani ipak malo pribrali i nakon serije 25:3 poraz sveli u realne okvire. Riječani su do kraja bez većih problema sačuvali vodstvo za novu pobjedu nakon koje Liga za prvaka izgleda vrlo realan dohvat, iako to nitko u redovima Kvarnera 2010 neće reći na glas.

Fotogalerija: Damir Zamaklar