A-1 LIGA KOŠARKAŠA

Križevci svladali Kvarner 2010 na Kozali

Subota, 05. svibnja 2012. 20:02 Napisao  Luka Variola

Kvarner 2010 - Križevci 77:83. Riječani upisali poraz u posljednjem domaćem ogledu sezone

Kvarner 2010 - Križevci 77:83

Dvorana Dinko Lukarić. Utakmica 9. kola A-1 Lige za ostanak: Kvarner 2010 - Križevci 77:83 (17:19, 27:21, 13:17, 20:26).

Suci: Basarić, Roglić i Jurčević (svi Split). Gledatelja: 100.

KVARNER 2010: Juričić 17, Surina 2, Šimovic 8, Boban 12, Legović 6, Pehar 6, Širko 9, Kučan, Lipovščak, Cinac 6, Češković 22.

KRIŽEVCI: Sertić 6, Gligora 9, Glavinić 13, Žitko 21, ZrniĆ 18, Gaćeša, Ćusek, Mikulić 2, Hrkač, Svoboda, Buva 14, Hrandek.

Košarkaši Kvarnera 2010 porazom od Križevaca oprostili su se od svojih navijača za ovu sezonu. Oba dvije ekipe su već ranije osigurale ostanak, pa je utakmice bila lišena nekog rezultatskog imperativa. U takvim su se uvjetima bolje snašli Križevčani na klupi kojih sjedi bivši trener Riječan Rudolf Jugo. Jugo se na Kozali dobro osjeća, a to je pokazao i u sraz s Kvarnerom 2010, koji se pred malobrojnom publiko držao do tri minute prije kraja kada je pao i gostima dopustio da utakmicu odvedu prema dva boda. U redovima Riječana najefikasniji je bio Matija Češković s 22 koša, dok je goste predvodio Luka Žitko s 21 postignutim košem.

U šestoj minuti gosti bježe na + 8 nakon polaganja Sertića (7:15). Nakon 8:0 rječke serije u koju je Češković ugradio pet poena domaćin se krajem prve dionice vratio u rezultatski egal (17:17). U drugoj se četvtini igralo koš za koš da bi "kvarneraši" nakon dva pogođena bacanja Cinca srediom iste dionice prvi puta stigli do opipljivijeg vodstva (35:31). Gosti su se ubrzo vratili i opet se igralo uglavnom u egalu, koš za koš. Riječani su u posljednje tri minute ušli s minimalnom prednošću (70:69), ali je onda uslijedila 10:0 serija gostiju koja je utakmicu definitivno odlučila.