Kvarner 2010 protiv Zaboka nastavio pobjednički niz

Subota, 24. studenog 2012. 20:40 Napisao  Luka Variola

Utakmica 8. kola: Kvarner 2010 - Zabok 76:74 (23:29, 21:17, 9:20, 23:8)

A-1 LIGA KOŠARKAŠA - 8. kolo

KVARNER 2010 - ZABOK 76:74

Dvorana Dinko Lukarić. Utakmica 8. kola: Kvarner 2010 - Zabok 76:74 (23:29, 21:17, 9:20, 23:8)

Suci: Hordov (Zadar) i Perčić (Čakovec). Gledatelja: 250

KVARNER 2010: Stipčić, Veljačić 2 (2-2), Kučan, Radić 16 (4-12), Surina 5 (2-2), Juričić 2, Cinac 4, Škifić 16 (8-10), Boban 4 (2-2), Krivec 21 (15-21), Širko 6, Jelenić

ZABOK: Kuga 2 Pešut 14 (1-2), Anzulović 2, Lež 10 (2-2), Bundović 24 (6-6), Vlaić 4, Črnjević, Marić 12 (3-4), Mustapić 4 (4-4), Diminić 2

Slobodna bacanja: Kvarner 2010 (32-49), Zabok (16-18). Trice: Kvarner 2010 (2-19), Zabok (6-20)

Osobne pogreške: Kvarner 2010 21, Zabok 34. Skokovi: Kvarner 2010 21 (11), Zabok 19 (3)

Košarkaši Kvarnera 2010 nastavili su pobjednički niz, ostvarivši na Kozali šestu pobjedu zaredom. Posljednja žrtva Riječana bili su Zabočani, koji su opasno prijetili da prekinu impresivan riječki niz pobjeda. Gosti su u posljednjih pet minuta ušli s prednošću od 13 poena (53:66), ali nisu izdržali riječki pritisak u samoj završnici utakmice. Riječanima je pobjedu osigurao Slovenac Bojan Krivec koji je u samoj završnici pogodio šest slobodnih bacanja i tako odlučio pitanje pobjednika.

Zabočani su bolje otvorili susret i u devetoj minuti nakon trice Bundovića pobjegli na + 6 (21:27). U 17. minuti nakon koša iskusnog Leža gosti su prvi puta pobjegli na dvoznamenkastu prednost (34:44). Momčad Vladimir Anzulovića cijelo je vrijeme lovila rezultat, da bi na kraju to i uspjela. Presudila je serija 11:2 koju je polaganjem dvije minute prije kraja zaključio Škifić. Utakmica je tada otišla u neizvjesnu završnicu u kojoj su više mirnoće pokazali Riječani i sedmom pobjedom sezone sačuvali vrh ljestvice.

U redovima Kvarnera 2010 osim Kriveca koji je od 21 poena njih 15 postigao s linije slobodnih bacanja, dobri su bili Škifić i Radić sa po 16 postignutih poena. Kod gostiju je najbolji bio Filip Bundović s 24 poena.